Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń +

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ +

W okresie od 31 marca do 15 grudnia 2016 r. nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie  dla szkół wszystkich rodzajów pod nazwą BEZPIECZNA SZKOŁA-BEZPIECZNY UCZEŃ+ organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu była szeroko rozumiana poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole, jak i poza nią.

Zadania konkursu:

1. Zorganizowanie spotkań uczniów z przedstawicielami Straży Pożarnej oraz przeprowadzenie praktycznych zajęć z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
  2. Pogadanka z uczniami nt. "Bezpieczeństwo w mojej szkole. Jakie zagrożenia mogą nas czekać na zajęciach w-f".
  3. "Mój wolny czas w cyberprzestrzeni".
  4. "Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży".
  5. Działania na rzecz społeczności lokalnej.
  6. "Bądź bezpieczny w sieci".
  7. Opracowanie zbioru zasad i reguł dotyczących zachowań w środowisku szkolnym oraz konsekwencji ich nieprzestrzegania.
  8. Wspólne przygotowanie przez uczniów i nauczycieli przykładowych programów rówieśniczych.
  9. "Dlaczego nasza szkoła ma dobry klimat?".