Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Aktualności

 

 TURNIEJ DLA KLAS 5 – 8 

21 MARCA 2024 NA SALI GIMNASTYCZNEJ!!!

Więcej informacji na stronie:

www.djpuj5.webwave.dev

 

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO 

W dniach 12-16 września 2022 r. uczniowie klas 6a, 7a i 7b wraz z opiekunami: p. a. Michalską, p. A. Partyką – Mańkę, p. M. Martin i p. M. Ścisłowską byli na wycieczce w Zakopanem. W poniedziałek 12.09. wraz z przewodnikiem tatrzańskim, który towarzyszył nam na wszystkich szlakach, zwiedziliśmy Dolinę Chochołowską. We wtorek przeszliśmy przez Halę Gąsienicową i weszliśmy wyżej, aby podziwiać Czarny staw gąsienicowy. Schodząc, zajrzeliśmy do schroniska „Murowaniec” i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. W środę zobaczyliśmy Dolinę Kościeliską i Smreczyński Staw. Zatrzymaliśmy się także na krótki odpoczynek w schronisku „Ornak”. W czwartek doszliśmy w deszczu do Morskiego Oka, a wracając „odwiedziliśmy” Krupówki. Ostatniego dnia wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, gdzie pochodziliśmy po straganach i zakupiliśmy pamiątki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mac Donaldzie na ciepły posiłek.

W czasie całego pobytu w górach panowała bardzo sympatyczna atmosfera.

 

8 A W JUMP PARKU I VR PLANET

Ostatnie dni roku szkolnego to dla ósmoklasistów wyjątkowy okres. Młodzi ludzie, którzy zżyli się ze sobą wykorzystywali kożdą minutę, by spędzić wspólnie czas. Godziny do dyspozycji wychowawcy były idealnym momentem, by zupełnie swobodnie i w pełnym  relaksie zabawić się w Jump Parku a następnie przenieść w wirtualną rzeczywistość w VR PLANET. 

Zapraszamy do Galerii.

BAL ABSOLWENTA

Koniec roku dla uczniów klas ósmych to wyjątkowy okres...na przemyślenia, ważne decyzje, ale także przestrzeń na wspólnie spędzony czas, który za chwilę się skończy, zamykając jeden rozdział i rozpoczynając kolejny, już w nowym środowisku i z nowymi ludźmi...Jednym z ostatnich przystanków w szkole podstawowej jest Bal Absolwenta, szczególnie ten, bo pierwszy po lockdownie. Było naprawdę niezwykle - wesoło, szalenie, miło, smacznie, emocjonalnie...

Zapraszamy do Galerii.

PROJEKT BADAWCZY "PSZCZELE HOTELE".

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach mogli poszerzać swoją wiedzę przyrodniczą w czasie zajęć kółka biologicznego. Zajęcia miały na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów, rozwijanie umiejętności działania w grupie, twórczego myślenia. Młodzi przyrodnicy rozszerzali swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w projekcie „PSZCZELE HOTELE”, podczas którego poznawali i obserwowali sposób życia owadów, stworzyli właściwe siedliska w naszym miejskim ekosystemie czyli miejsca, w których owady będą miały schronienie, będą mogły się rozmnażać i  znajdą odpowiedni pokarm, przyczyniając się tym samym do zachowania różnorodności biologicznej w naszym mieście. Miejscem realizacji projektu jest bliskie sąsiedztwo terenu zielonego czyli Park Staromiejski oraz wolna przestrzeń na terenie szkoły do ustawienia domków dla owadów i rabat kwietnych. Projekt miał za zadanie określić przydatność materiałów użytych do budowy domków dla owadów oraz ocenić użyteczność różnych kwitnących gatunków roślin jako najlepszej bazy pokarmowej dla dziko występujących pszczołowatych w ekosystemie miasta. Ważnym celem projektu było zweryfikowanie miejsca usytuowania domków pod kątem temperatur w  nich panujących, jako jednego z głównych czynników warunkujących zasiedlanie domków przez owady. Zajęcia te szczególnie zapadły w pamięci i jeszcze bardziej rozbudziły ciekawość uczniów, dzięki samodzielnej budowie domków dla owadów, przygotowaniu rabat kwietnych, osadzeniu domków na zewnątrz w pobliżu stworzonych rabat. Młodzież z zaciekawieniem prowadzi także obserwacje owadów, opisuje zaobserwowane zjawiska, jednak ze względu na krótki czas realizacji, wszystkie założenia projektowe związane z obserwacją będą realizowane w kolejnym roku szkolnym. Jako podsumowanie i ewaluacja projektu, uczniowie wykonali dokumentację w formie prezentacji multimedialnej.Szczególe podziękowania kierujemy do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach. Przychylność i udzielone wsparcie finansowe, pozwoliło na zakup materiałów i roślin niezbędnych do realizacji projektu.

Koordynator projektu i opiekun koła biologicznego – Dorota Zagórska-Maryś

Zapraszamy do Galerii.

KONKURS  FOTOGRAFICZNO – EKOLOGICZNY „Cztery pory roku. Police w obiektywie”.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w konkursie, którego tematem był krajobraz Polic o każdej porze roku. Młodzież by wykonać zdjęcia musiała udać się na wycieczkę po najbliższych okolicach naszego miasta. Mogło to być cokolwiek, co zwróciło Ich szczególną uwagę: krajobraz, miejsce pamięci, punkt widokowy itp. Następnym krokiem był powrót w to samo miejsce kilka razy, tak aby uwiecznić je o każdej porze roku. Celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, rozwijanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, promowanie turystyki krajoznawczej z uwzględnieniem Polic i okolic, uwrażliwienie na piękno przyrody. Spośród nadesłanych prac jury przyznało:

I miejsce - Bartoszowi Krutulowi 7a

II miejsce - Aleksandrze Urbaniak 8a

III miejsce - Nadii Pietrek 7b.

Gratuluję - koordynator konkursu - Dorota Zagórska-Maryś.

Zapraszamy do Galerii.

WYCIECZKA DO KOŁOBRZEGU KLASY 8A

Tuz po egzaminach ósmoklasisty klasa 8a wyjechała na eko-wycieczkę do Kołobrzegu.Wycieczka  wspierała proces edukacji ekologicznej uczniów naszej szkoły, stwarzała możliwość ich integracji, relaksu oraz aktywnego wypoczynku. Uczniowie  podczas pięciodniowej wycieczki zwiedzili Szlak Czerwony E-9, Solne źródło, Latarnię morską, Molo , Park im. Stefana Żeromskiego, Ekopark wschodni, Bindaż grabowy, Ratusz, Szlak Solny, Miejski Szlak Fortyfikacji. Ponadto z ogromną przyjemnością korzystali z aquaparku czy boisk do mini soccera. Był też czas na bardzo emocjonujące oglądanie finałów piłkarskiej Ligi Mistrzów Real Madryt - Liverpool. 

Zapraszamy do Galerii. 

 ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE KLASY 8A

W związku z realizacją doradztwa zawodowego wśród uczniów szkół podstawowych uczniowie klasy 8a odwiedzili z wychowawcą zakłady pracy działające na terenie gminy. W marcu br. uczniowie poznali pracę w Zakładzie Produkcji Spożywczej "Dobosz", w maju natomiast, zwiedzili i poznali tajniki pracy ZWiK w Policach. To były bardzo ciekawe i pouczające wyjścia, które poszerzyły spektrum wiedzy dotyczące zawodów i przyszłych wyborów.

Zapraszamy do Galerii.

ŚWIETLICZAKI PRZYWOŁUJĄ WIOSNĘ

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Nareszcie po trzech miesiącach zimy, przyszła upragniona wiosna wraz z ciepłym wiatrem, deszczem, zapachem  kwiatów i budzącej się do życia przyrody. Świetliczaki z radością powitały Panią Wiosnę i każdego dnia uczestniczą w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

 

NA POMOC ZWIERZAKOM

Październik i listopad to miesiące, podczas których uczniowie naszej szkoły okazywali wielkie serca bezdomnym sierściuszkom. Wolontariat sprzedawał kalendarzyki ze zwierzętami i udało się uzbierać 167,70 zł za co została zakupiona karma.Pani A. Mańke uruchomiła jak co roku zbiórkę karmy dla potrzebujących psów i kotów. Natomiast podczas Święta Dyni zorganizowanego przez p. Dorotę Zagórską-Maryś dla klas I-IV, które odbylo się 27 października, ze sprzedaży dyniowych wypieków uzbieraliśmy 318,80. Za tą niemałą kwotę zakupiliśmy mokrą karmę dla bezdomnych kotów. Wszystkie artykuły przekazaliśmy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ich dobre serca oraz wrażliwość na potrzeby braci mniejszych.

Zapraszamy do galerii.

 

SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE Z PRZEDSTAWICIELEM Z.CH. POLICE GRUPA AZOTY S.A.

W związku z realizacją doradztwa zawodowego wśród uczniów szkół podstawowych 4 listopada 2021 roku gościliśmy Panią Ewę Chmielewską reprezentującą Grupę Azoty, która przedstawiła naszym uczniom z klasy 8a oferty kolejnego etapu edukacyjnego oraz  i przybliżyła funkcjonowanie Zakładów Chemicznych Police S.A. Grupa Azoty jest największym i najprężniej działającym zakładem na naszym obszarze, wspierającym wszystkie działania, dzięki którym rynek pracy zmienia się na lepsze i dającym szanse kształcenia i zatrudnienia młodych ludzi. Nasi uczniowie wzbogacili się o tę wiedzę zawodoznawczą podczas  prezentacji i prelekcji. Mieli także okazję zadać pytania, które nasunęły się podczas wizyty przedstawicieli Z.CH. POLICE S.A. . To było bardzo ciekawe spotkanie. 

Zapraszamy do galerii.

WARSZTATY "U PIEKARZY"

Pieką w piekarni z 1944 roku, Z miłości i pasji do pieczenia zapraszają młodych ludzi na warsztaty. To krótki opis miejsca w Szczecinie, gdzie 28 października klasa 8a poznawała tajniki piekarstwa i cukiernictwa. Podczas warsztatu PIECZEMY CHLEBY uczniowie przejęli stery w piekarni. Uczyli się czym jest siatka glutenowa, jakie mamy rodzaje mąki, dlaczego mąka razowa jest zdrowa i skąd się biora dziurki w chlebie. Po ciekawej części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Tu oprócz własnoręcznego wyrobu i wypieku chleba poprzez werkowanie, lęgowanie, garowanie, uczniowie uczyli się ciekawego nazewnictwa, dekorowali kruche babeczki i szprycowali jopka z tylki :) Ciastka zniknęły natychmiast natomiast ciepłe, chrupiące i pachnące chleby pojechały do domów. Były tak smaczne, że nie wszystkie dojechały w całości :).

Zapraszamy do galerii.

ŚWIĘTO DYNI W KLASACH I-IV

27 października 2021 roku na sali gimnastycznej uczniowie klas I-IV integrowali się,rozwijali aktywność i wyobraźnię twórczą, czerpiąc radość ze wspólnych zabaw i działań podczas ŚWIĘTA DYNI. Najmłodsze klasy przebrane w stroje, gdzie dominował pomarańczowy kolor, przygotowały zwierzaka z dyni, oraz dyniowe wypieki „za grosik” , gdzie udało się zebrać 318,80 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach. Po przybyciu do hali sportowej rozpoczęły się dyniowe łamigłówki matematyczne, czyli dodawanie i odejmowanie dyń, klasyfikowanie ich do odpowiednich zbiorów ze względu na: kolor, wielkość i kształt. Następnie czekała ich wyprawa do Dyniolandii, gdzie czekały na nich „Dyniowe zabawy” i zadania sprawnościowe, między innymi slalom dyniowy, podawanie dyni w rzędzie dołem, górą oraz tory przeszkód oczywiście z zastosowaniem dyni. Nieocenionymi pomocnikami podczas Święta Dyni byli uczniowie klasy 8a. Bylo wiele dobrych emocji i radości, którą widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

Zapraszamy do galerii.

KOŁO BIOLOGICZNE - IZOLACJA DNA Z MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO I OWOCÓW

Podczas zajęć koła biologicznego uczniowie izolowali własne DNA oraz DNA z banana. Na początek uczniowie oczyszczali materiał genetyczny z innych składników chemicznych. Nastepnie rozbijali ściany i błony komórkowe by uwolnić DNA z komórek. Poprzez użycie soli i detergentów oraz etanolu, młodzi naukowcy mogli zobaczyć nitkowato ułożone własne DNA!

Zapraszamy do galerii.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Świadomość ekologiczna i budowanie odpowiedzialności za planetę zaczyna się od najmłodszych lat. W połowie października uczniowie klasy 8a postanowili posprzątać naszą okolicę w myśl zasady, że każde działanie, nawet najmniejsze, jest lepsze od nicnierobienia. Z ochotą porządkowali z odpadów okolice garaży na Starym Mieście, poszerzając swoją EKO świadomość. Świetna robota!

Zapraszamy do galerii.

CIEKAWE LEKCJE BIOLOGII

Uczniowie naszej szkoły w klasie siódmej realizują zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem ciała człowieka. Sprzyja to poznawaniu siebie, możliwości ludzkiego ciała nie tylko książkowo, ale także poprzez wiele doświadczeń. Uczniowie klas młodszych korzystając z pięknej, wrześniowej pogody poznawali "mały świat" przez szkło powiększające. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji i ekscytacji.

Zapraszamy do galerii.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 8A "POD NAMIOTAMI".

Pod koniec września, klasa 8a po długim okresie lockdown'u mogła wspólnie spędzić czas podczas wyjazdu integracyjnego do Trzebieży. Wspólny wyjazd pokazał jak ważne dla młodzieży są ich wzajemne relacje. Chętnie podejmowali się wszelkich wspólnych działań od rozkładania namiotów, poprzez spacery, gry i zabawy na świeżym powietrzu, robienie posiłków, ogniska, na podchodach i nocnej zabawie w chowanego kończąc. To był dobry czas by znów poczuć się grupą zgranych, młodych - ludzi jedną klasą.

Zapraszamy do galerii.

 

Dnia 17 września 2021 roku w ramach programu "Wolni od..." uczniowie ze Szkół Podstawowych  naszej gminy spotkali się, by wspólnie, na świeżym powietrzu wziąć udział w spotkaniu integracyjnym pod hasłem "Zdrowe ciało, mądra głowa-recepta na sukces gotowa!". Impreza odbyła się na boisku przy SP nr 1 w Policach. W realizację zadań włączyli się zarówno nauczyciele, jak i rodzice. Rywalizacja sportowa, w której uczniowie musieli wykazać się swoją sprawnością, zwinnością i sprytem oraz zadania nastawione na współpracę zakończyła się zdrowym poczęstunkiem. Recepta na Zdrowe Samopoczucie okazała się udana. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom. Szkołę Podstawową nr 1 w tych zmaganiach reprezentowała klasa 4a, a koordynatorem imprezy z ramienia naszej placówki była pani E. Ignaczak oraz pani K. Nykiel.

Programy i projekty