Obchody 100 - lecia niepodległości

Harmonogram działań związanych z obchodami 100 - lecia

odzyskania przez Polskę niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania festyn rodzinny

9 czerwca 2018 r odbył się w naszej szkole festyn rodzinny pod hasłem "Niepodległa łączy pokolenia". Była to impreza otwarta, w której uczestniczyła nie tylko cała społeczność szkolna, ale również lokalna. Organizatorzy starali się zapewnić uczestnikom moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a dla dzieci wiele nagród rzeczowych. Podczas festynu nie zabrakło różnorodnych zmagań sportowych, manualnych, wokalnych, a także smacznego poczęstunku w formie słodkich wypieków oraz grila. W imprezie uczestniczyły również zaproszone służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja, Służba Celna, które przygotowały dla dzieci różnorodne pokazy umiejętności oraz możliwości sprzętu specjalistycznego. Największym powodzeniem cieszył się pokaz wyrzutu piany oraz wody z wozu strażackiego.

Współorganizatorem festynu "Niepodległa łączy pokolenia" była Rada Osiedla nr 2 w Policach, której składamy serdeczne podziękowania za coroczne wsparcie naszych działąń.

Znalezione obrazy dla zapytania kocham cię polsko

21 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o Polsce "Kocham Cię, Polsko". Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI. Organizatorzy konkursu zapewnili dzieciom dużą dawkę dobrej zabawy i emocji. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu przyrody, historii, znajomości najciekawszych miejsc w Polsce, a także znanych, ważnych postaci tworzących historię naszego ktraju. Próbowali swych sił w rozszyfrowywaniu różnych kodów oraz najbardziej znanych obiektów architektonicznych w Policach. Nie zabrakło również tańca oraz pokazów gimnastycznych. Klasy 4a i 4b zaprezentowały naszej społeczności szkolnej Poloneza, a uczennice Roksana Polak, Aleksandra Urbaniak i Oliwia Karnicka swój autorski układ gimnastyczny.

W klasyfikacji ogólnej turnieju I miejsce zajęła klasa VIb, II miejsce klasa Va, III miejsce klasa VIa.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

SADZENIE MODRZEWIA EUROPEJSKIEGO

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie koła przyrodniczego klas młodszych, pod opieką pani Iwony Kurpiel, w dniu 26 kwietnia 2018 r. posadzili przed budynkiem sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami sportowymi w Policach przy ul. Sikorskiego 8 - modrzewia europejskiego (odmiany Repens). Jest to gatunek piennego drzewka o zwisających pędach. Pamiątkowa tabliczka wykonana z drewna, która zawisnie na drzewku będzie symbolem naszej pamięci.

OBCHODY ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 9 maja 2018 r uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi  nr 1 w Policach wraz z nauczycielem historii Grażyną Parczewską uczestniczyli w lekcji bibliotecznej  w Bibliotece Miejskiej w Policach poświęconej  obchodom rocznicy Niepodległości Polski. Uczniowie  podzieleni na grupy wykonywali kolejne zadania. Jedno z nich wymagało od nich ułożenia  puzzli  w odpowiedniej kolejności, tak, aby ułożyć tekst hymnu polskiego. Aby ułatwić sobie to zadanie uczniowie nucili melodię hymnu, gdyż  nie mogli porozumiewać się słownie. Inne z zadań dotyczyło gry planszowej i wymagało od uczniów wykazaniem się wiedzy z dziedziny literatury polskiej oraz historii Polski.  Jeszcze inne z zadań dotyczyło  działalności politycznej Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie za zadanie mieli odszukać  na  tzw. Wykreślance” ukryte słowa a następnie z pozostałych liter ułożyć hasło. Z kolei najlepsi uczniowie z matematyki mogli wykazać się podczas wykonywania kolejnego zadania, gdzie musieli obliczyć działania matematyczne z zakresu mnożenia i  dzielenia, a następnie przy właściwym zastosowaniu kluczA do szyfru odczytać nazwę oddziałów wojskowych, jakie stworzył Józef  Piłsudski.

Z tego zadania, jak i z pozostałych zadań uczniowie klas szóstych doskonale się wywiązali. Ostatnie z  zadań wymagało od naszych uczniów znalezienia na mapce Polic, nazw tych ulic, których nazwy lub nazwiska osób na przestrzeni wieków miały wpływ na to, że my dziś żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań, które przygotowały i poprowadziły bardzo ciekawą lekcję historii. A są to Panie: Renata Kasprzak, Krystyna Figiel, Agnieszka Kałużna oraz Renata Niedźwiecka.

KONKURS O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

11 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. W zmaganiach brali udział uczniowie klas IV-VI. Test obejmował 26 zadań dla uczniów klas V-VII oraz gimnazjum i 16 zadań zamkniętych dla uczniów klas czwartych.

Zakres materiału obejmowal:

• miejsce urodzenia
  • rodzeństwo
  • ukonczone szkoły
  • pobyt na Syberii
  • działalność wojskowa i tworzenie Legionów Polskich
  • Bitwa Warszawska 1920 r.
  • Przewrót majowy 1926 r.
  • choroby, starość, śmierć Marszałka, miejsca pochówku
  • miejsca pamięci

​​Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Grażyna Parczewska, nauczyciel historii.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

klasy czwarte

1. Ptasznik Nikolas- kl. 4a

2. Barczyńska Maja - kl. 4a

3. Kwiatkowska Milena- kl. 4a

klasy piąte i szóste

1. Rudalski Mikołaj - kl. 5a

2. Jaz Wiktoria - kl. 5a

3. Szarszewska Martyna - kl. 5a

3. Gorajski Błażej - kl. 6a

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.