Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach

Strona główna

ROK SZKOLNY 2023/2024


 

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

W zakładce rekrutacja ----> klasa 1 znajdują się listy kandydatów zakwalifikowanych i niezkwalifikowanych do klas 1. 

Od 28.03.2024 od godz. 13:00 do 05.04.2024 do godz. 15:00 rodzice/prawni opiekunowie potwierdzają wolę przyjęcia do placówki. 

Potwierzenia woli można dokonać elektronicznie lub osobiście w placówce. 

Uwaga!

W dniu 29.03.2024 nasza szkoła będzie czynna do godz. 14:00.


Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań pełnych uśmiechu.

Wesołego Alleluja!

życzą dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie SP 1 w Policach 

 


 FINAŁ GMINNEGO KONKURSU

"ORTOGRAFIK"

Sobota, 23 marca 2024 to był ważny dzień dla wszystkich uczniów biorących udział w Finale Gminnego Konkursu "Ortografik". To dzień, w którym w świetnej zabawie rywalizowali ze sobą laureaci i finaliści tego konkursu. W SP nr 1 młodzi specjaliści od trudności ortograficznych z klas IV-VIII podjęli się wykonania czterech trudnych zadań. Podzieleni na pięć grup, musieli ze sobą współpracować, by pokazać się z jak najlepszej strony. Układali krzyżówki, wertowali słowniki na czas, wskazywali poprawne odpowiedzi. Rozstrzygające zadanie polegało na zapamiętaniu jak największej ilości wyrazów z prezentowanej dwudziestki. Uczestnicy finału wykazali się dużą wiedzą i determinacją w ortograficznych zmaganiach. Wszyscy zostali nagrodzeni, laureaci - udziałem w kilkudniowej wycieczce, finaliści- kartą wartościową do Empiku. Całej imprezie przyglądała się liczna publiczność, a wśród nich: naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury p. W. Stefański, z-ca burmistrza Polic p. D.Walczak, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pani  Ewa Ignaczak oraz dyrektorzy polickich szkół podstawowych. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich obecnych, a także uwieńczenie ciężkiej pracy zarówno uczestników konkursu, jak i ich organizatorów. 

Oprawą muzyczną wydarzenia zajęła się p. K. Nykiel, przygotowaniem występu zespołu tanecznego- p. A. Partyka Mańke, a przepiękną scenografię przygotowały panie J. Dobrowolska i p. J. Wojan.

Nad całością czuwał zespół nauczycieli polonistów naszej szkoły.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii !!!


FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNEGO INSTALOGIK

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Po kilkumiesięcznej rywalizacji nasza uczennica:

Liliana Smolińska z kl. 8a

uzyskała tytuł finalisty tego konkursu na szczeblu ogólnopolskim.

Gratulujemy!

 


Klasy VIII z wizytą w SZCZECIŃSKICH TECHNIKACH

W dniach 19-20 marca uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami uczestniczyli w dniach otwartych Zespołu Szkół nr 8 i Technikum Budowlanego, aby poznać ofertę szkół na rok 2024/2025 .

W obu szkołach zostaliśmy miło powitani przez pzedstawicieli Grona Pedagogicznego i uczniów szkół, którzy opowiadali "ósmakom", o profilach klas i zawodach w jakich kształci się przyszłych absolwentów. Uczniowie mięli okazję przekonać się, że oferta jest bardzo interesujaca.

Zapraszamy do galerii

 

38 FINAŁ GMINNEGO KONKURSU

"BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

 

15 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole 38 Finał Gminnego Konkursu "Bawimy się w matematykę". Po wielotygodniowych zmaganiach matematycznych, które jak co roku odbywały się w kilku etapach w różnych szkołach naszej gminy, dotarliśmy do końca tej niesamowitej zabawy z "królową nauk". W tym dniu laureaci konkursu z klas 4-8, poraz ostatni w tym roku szkolnym, zmierzyli się z przygotowanymi przez nauczycieli matematyki bardzo ciekawymi i niezwykle trudnymi zadaniami. Współpracując ze sobą w zespołach podczas rozwiązywania różnego rodzaju matematycznych łamigłówek, jeszcze raz udowodnili, że są mistrzami w tej dziedzinie. Zadania tekstowe, anagramy, dowody nie były dla nich ani straszne, ani trudne. Nie każdy podołałby tak trudnym zadaniom. Cała impreza miała bardzo uroczystą oprawę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: z-ca burmistrza Gminy Police pan Damian Walczak, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury pan Witold Stefański, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pani  Ewa Ignaczak oraz dyrektorzy polickich szkół podstawowych. Jednak najważniejszymi uczestnikami tego finału byli startujący w nim uczniowie oraz ich rodzice, którzy ze wszystkich sił kibicowali swoim dzieciom. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich obecnych, a także uwieńczenie ciężkiej pracy zarówno uczestników konkursu, jak i ich organizatorów. 

Finał Gminnego Konkursu "Bawimy sie w matematykę" poprowadził dyrektor naszej szkoły pan Marek Zganiacz.

Zapraszamy do galerii !!!


WIOSNA TUŻ TUŻ

Dokładnie na tydzień przed Dniem Wiosny, klasa 4a z p. Dorotą zamiast zajęć na remontowanym basenie, spędziła aktywne czas na świeżym powietrzu na rodzimej "Mijance". Po drodze uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek przyrodniczych o bobrach - czyli, że żeremia to ich domy, do których dostają się nurkując. Są one zbudowane na podmokłych terenach, z gałęzi, mchu i mułu, a w środku jest podwyższenie, na którym śpią i wychowują młode. Bobry budują tamy, żeby kontrolować poziom wody w miejscu, w którym żyją. Czują się bezpiecznie, kiedy wejście do nory czy żeremi znajduje się odpowiednio głęboko pod wodą. Dowiedzieli się też, że zęby bobra rosną całe życie i że zdrowe zęby są pomarańczowe, bo zawierają dużo żelaza, co sprawia, że są tak mocne. Oraz, że ogon bobra jest zbudowany z kręgów, zupełnie jak u innych ssaków. Jego resztę stanowi „płetwa”, pokryta w większości łuską a taki kształt ogona znacznie ułatwia pływanie. Poznali też informacje o jemiole, pasożycie innych roślin, która ma ciekawy sposób rozmnażania, czyli że rozsiewa się dzięki ptakom, które chętnie zjadają jej białe owocki dojrzewające zimą. Po wydaleniu przez ptaki nasiona dzięki otoczce z kleistego soku przywierają do kory drzew wrastając w nią. Na plaży bacznie przyglądali się małżom , a tak właściwie szczeżujom, które przemieszczając się tworzą zygzaki. Orócz ciekawostek był też czas na zabawę z wykorzystaniem natury. Ćwiczyliśmy koordynację przez chodzenie po zwalonym pniu, gibkość i zwinność w konkursie "kto przejdzie najniżej pod trzciną", skoczność w skokach nad trzciną, siłę w konkursie na najdalszy rzut kamieniem oraz wytrzymałość podczas 5 kilometrowej trasy. Był śmiech, zaciekawienie i dobry wszechstronny trening. To był dobry czas!

Zapraszamy do Galerii.

 

EKO-ZWIERZAK

Prośba oddania konkursowego lajka na pracę naszych uczniów z kl.Va

tylko do 15.03.2024!!!

 

Można to zrobić tylko pod adresem 

https://www.facebook.com/DonkeySzot/posts/669185032080281    wyszukując zdjęcie PANDY

Przed klasą możliwość wygrania sponsorowanej wycieczki do Mini Zoo w Rogozinie.

 

Dajmy im szansę swoim głosem!

.................................................................................................................................................................................................................

 

Ważna informacja dla uczniów klas ósmych i ich rodziców

Został opublikowany harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Dostęp do harmonogramu w poniższym linku:

https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadpodstawowa/dokumenty

 


UWAGA!

 ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025

W dniu 4 marca 2024 r. od godz. 8:00 rozpocznie się rekrutacja uczniów do klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Police na rok szkolny 2024/2025

Nabór uczniów na nowy rok szkolny do klas pierwszych szkół podstawowych będzie się odbywał za pośrednictwem systemu elektronicznej rekrutacji, który będzie dostępny pod adresem:

https://rekrutacja-szkola.ug.police.pl

Do korzystania z elektronicznego systemu naboru wystarczy dowolny komputer z przeglądarką internetową. W systemie w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcje” będą umieszczone do pobrania wszystkie niezbędne do wypełnienia dokumenty oraz instrukcje do systemu, tak, aby z łatwością przejść cały proces rejestracji danych w systemie rekrutacji.

 

Możliwość rejestracji w systemie elektronicznej rekrutacji będzie dostępna w celu dopełnienia przez rodziców/opiekunów prawnych następujących czynności:

- od 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do 22 marca 2024 r. do godziny 15.00 - zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły;

- od 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do 22 marca 2024 r. do godziny 15.00 – złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, zamieszkałego poza obwodem szkoły.

W celu elektronicznego wypełnienia wniosku lub zgłoszenia potrzebne będą następujące dane: numer PESEL dziecka, dane osobowe i adres zamieszkania dziecka, dane osobowe i adres zamieszkania rodziców/prawnych opiekunów dziecka.

Po dokonaniu w systemie rejestracji wniosku lub zgłoszenia rodzice/opiekunowie prawni, posiadający profil zaufany, będą mieli możliwość podpisania zgłoszenia lub odpowiednio wniosku za pomocą swojego profilu zaufanego. W celu potwierdzenia spełniania kryteriów zaznaczonych we wniosku, w systemie będzie możliwość dodania w formie załączników wymaganych oświadczeń i dokumentów określonych w Uchwale nr XXVII/259/2017 Rady Miejskiej w Policach z dnia 28 lutego 2017 roku.

 

Oświadczenia (załączniki do wniosku) składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe).

Rodzice, którzy nie posiadają jeszcze profilu zaufanego, mogą go bezpłatnie założyć za pośrednictwem platformy ePUAP lub swojego banku (w którym rodzic/opiekun prawny dziecka posiada konto). Profil zaufany służy później do wszelkich zdalnych kontaktów z administracją.

W przypadku, gdy rodzic/opiekun prawny nie będzie posiadał profilu zaufanego, po dokonaniu rejestracji wniosku lub zgłoszenia w systemie, będzie miał również możliwość pobrania i wydrukowania wypełnionego wniosku lub zgłoszenia. Podpisany wniosek lub zgłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami należy wówczas złożyć w sekretariacie szkoły wybranej na pierwszym miejscu listy preferencji.

 

Uwaga! Każdy zarejestrowany wniosek/zgłoszenie musi być zatwierdzony przez szkołę wybraną na pierwszym miejscu listy preferencji, w przeciwnym razie nie będzie brany pod uwagę podczas naboru.

Do klas I w szkołach podstawowych przyjmowane są dzieci zamieszkałe w Gminie Police

- 7 letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym, zamieszkałe w obwodzie danej szkoły;

- 6 letnie (urodzone w roku 2018) - zamieszkałe w obwodzie danej szkoły – na wniosek rodziców/opiekunów prawnych. Warunkiem niezbędnym do przyjęcia dziecka jest odbycie przez nie w poprzednim roku szkolnym, co najmniej rocznego wychowania przedszkolnego lub opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej o gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej;

- dzieci spoza obwodu szkoły - w miarę posiadania w placówce wolnych miejsc w postępowaniu uzupełniającym.

DZIEŃ KOBIET KLAS 7 i 8   

5 marca uczniowie klas 7 i 8 świętowali Dzień Kobiet podczas imprezy zorganizowanej w sali gimnastycznej naszj szkoły. Jak przystało na to święto, tematem przewodnim były K O B I E T Y. Imprezę rozpoczęła scenka rodzajowa, przedstawiona przez panie Jolę i Dorotę, pokazująca jak wiele twarzy ma kobieta choćby jednego dnia. Następnie wszystkie panie i dziewczęta usłyszały horoskop przygotowany specjalnie dla nich na rok 2024 przy wsparciu fantastycznych uczniów klasy 2a. Po tych emocjach nadszedł czas na wyjątkowe życzenia dla wszystkich niezwykłych dam i księżniczek SP 1 wyrecytowane przez prowadzących - Oliwiera i Franciszka.

Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę!

Klasy wspólnie wykonywały przygotowane przez organizatorki - panie Joannę i Dorotę - zadania, tworząc kwiatowe bukiety, wykonując kwiaty z bibuły i układając przysłowia o kobietach.

Kolejnym punktem programu było ubijanie trzepaczką piany z białek "na sztywno". Jak  później stwierdzili chłopcy - nie było to wcale łatwe zadanie i kosztowało ich to sporo wysiłku. Ale zabawa była przednia!

Wisienką na torcie było malowanie portetów wychowawczyń. Dziewczęta odwzorowywały na sztalugach rysunki malowane palcem na ich plecach przez kolegów. Trzeba przyznać, że efekt końcowy był rewelacyjny :) 

Na koniec przy wyjściu wszystkie panie i dziewczęta otrzymały laurki przygotowane samodzielnie przez chłopców z klas 7 i 8.

Zapraszamy do galerii.

 

PÓŁFINAŁ KONKURSU

"ORTOGRAFIK"

W sobotę 17.02.2024 roku odbył się w naszej szkole półfinał gminnego konkursu "Ortografik".

Do finału zakwalifikowało się czworo naszych uczniów:

z kl. 4a - Milan Kurzawiński - finalista

z kl. 5a - Borys Głowacki - laureat

z kl. 7a - Anna Kizling - finalistka

z kl. 8b - Weronika Szczot - laureatka

Gratulujemy!!!


PÓŁFINAŁ "BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

10.02.2024 roku odbył się półfinał gminnego konkursu "Bawimy się w matematykę".

Do finału zakwalifikowało się dwoje naszych uczniów:

z kl. 5a

Jakub Piotrowski

z kl. 8b

Weronika Szczot

Oboje zostali finalistami tego konkursu!

Gratulujemy!!

........................................................................................................................................................................................................................................................................................

 KREATYWNE WARSZTATY

8 lutego 2024r. uczniowie obu klas ósmych wraz z opiekunami (p. A.Michalską, M.Martin i M.Kalińskim) wzięli udział w warsztatach kreatywnych zorganizowanych przez Technikum Kreatywne Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Celem zajęć było zaprezentowanie ciekawej szkoły, która duży nacisk kładzie na kreatywne rozwijanie swoich uczniów poprzez prace z komputerem i aparatem fotograficznym.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch blokach zajęć: zajęciach komputerowego tworzenia gier z efektami specjalnymi oraz zajęciach fotograficznych podczas których malowali światłem. Po zajęciach czekała na nas słodka niespodzianka, zostaliśmy poczęstowani pączkami z okazji Tłustego Czwartku.

Wyjazd bardzo się podobał. Zapraszamy do galerii.


PCHLI TARG

W dniu 06.02.2024 odbyła się kolejna już edycja PCHLEGO TARGU.

Na korytarzu budynku naszej szkoły pojawiło się mnóstwo zabawek, gier planszowych, książeczek i duży zbiór rękodzieła. Była to nie lada gratka dla wszystkich łowców okazji. Każdy mógł coś sprzedać i każdy mógł coś kupić. Uczniowie w ten sposób podarowali swoim skarbom drugie życie, a przy okazji uczyli się przedsiębiorczości.

Zapraszamy do galerii! 

 


ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dnia 06.02.2024 odbędą się zebrania z rodzicami. Podczas zebrań zostanie podsumowny I semestr i przedstawiony plan na II semestr. 

Klasa

Wychowawca

Godzina

Sala

1a

p. G. Szwagierczak

17:00

28

2a

p. B. Petrykowska

16:00

31

3a

p. I. Kurpiel

17:00

biblioteka

3b

p. K. Nowak

16:30

27

4a

p. J. Dobrowolska

17:00

46

5a

p. M. Holińska

17:00

47

6a

p. K. Nykiel

17:15

42

7a

p. A. Partyka - Mańke

17:15

49

8a

p. A. Michalska

17:15

30

8b

p. M. Martin

17:15

43

 

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH I SIÓDMEJ DWUJĘZYCZNEJ!

W zakładce "REKRUTACJA" zamieszczono harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 oraz potrzebne wnioski.

 


POLICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2024

Miło nam ogłosić, że projekt placu zabaw który ma stanąć na terenie naszej szkoły zdobył 2483 punkty i uplasował się na drugim miejscu. 

Dzięki Państwa głosom i głosom dzieci będziemy mieli nowy plac zabaw!

 

:-) Bardzo dziękujemy :-) 

 

Link do wyników znajduje się poniżej:

https://police.budzet-obywatelski.org/wyniki

Warto sprawdzić też statystyki które są tam zamieszczone.

 


ZMIANA PLANU LEKCJI

Informujemy, że od poniedziałku 29.01.2024r. następuje zmiana planu lekcji w klasach 4-8. W klasach 1-3 obowiązuje dotychczasowy plan. Nowy plan znajduje się w zakładce "Plan lekcji 2023/2024".

 

 


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Tradycyjnie, jak co roku, 22 grudnia 2023roku odbyły sie w naszej szkole bożonarodzeniowe jasełka. Wśród magicznej wręcz scenografii, w odświętnych strojach cała społeczność szkolna witała nadejście Pana Jezusa śpiewając znane kolędy i pastorałki. Nie zabrakło chóru aniołów przygrywającego na fujarkach, kapeli góralskiej, która żywo nadawała ton podczas lubianej przez wszystkich pastorałki "Hejże dyna, dyna..." oraz dziewcząt z grupy tanecznej, które zaprezentowały wszystkim przygotowany pod kierownictwem pani Anety Partyka-Mańke, układ choreograficzny. Tej odświętnej uroczystości towarzyszyło jeszcze jedno, bardzo ważne, a zarazem pełne emocji wydarzenie. Tego dnia nasza pani dyrektor Barbara Tasak dziękując wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz dzieciom przekazała, że czas jej wieloletniej pracy nadszedł już końca.Tyle wspomnień, tyle ważnych, odpowiedzialnych decyzji, tyle lat rzetelnej, ciężkiej pracy, a teraz nadszedł moment na realizację swoich marzeń i planów. Podziekowań oraz słów wdzięczności nie było końca, a spontaniczność i szczerość dzieci, które padły w objęcia pani dyrektor, sprawiła, że to pożegnanie było pełne wzruszeń i łez.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli pani Renata Zarzycka oraz ksiądz Damian Ataman, a scenografię przygotowały panie z grupy przedszkolnej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do galerii!


Gminny Konkurs Ortograficzny | Wadowice

Wyniki II etapu gminnego konkursu "Ortografik"

Do półfianału gminnego konkursu "Ortografik" zakwalifikowali się:

klasa 4

1. Max Kulewski

2. Milan Kurzawiński

klasa 5

1. Jakub Manuszewski

2. Dawid Manuszewski

3. Maciej Tartanus

4. Borys Głowacki

5. Helena Zielińska

6. Amelia Karaszewska

7. Lena Karaszewska

8. Mylana Markota

klasa 6

1. Martyna Płońska

2. Milena Oleszkiewicz

3. Daniel Widomski

4. Bartosz Dobrzyński

klasa 8

1. Weronika Szczot

2. Oliwier Glib

3. Lena Witman

4. Liliana Smolińska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Półfinał odbędzie się 17.02.2024 r.

 


Kiermasz Świąteczny

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole kiermasz świateczny podczas którego wolontariusze sprzedający ręcznie wykonane ozdoby zebrali kwotę 635,97zł.

Serdecznie dziękuję tym z Państwa, którzy czynnie włączyli się w pomoc przy tworzeniu z dziećmi świątecznych ozdób na choinkę, stroików i smacznych ciasteczek.

Dziękuję też tym z Państwa, którzy pamiętali o daniu swoim pociechom drobnych pieniędzy na zakup oferowanych bombek i babeczek.

Za zebraną kwotę uda nam się wysłać do RWANDY kolejną 30kg paczkę z rzeczami, które planujemy zbierać już wiosną. 

 

 

Pomagać zawsze warto, zwłaszcza w tym szczególnym czasie. Nadaje to życiu głębszy sens i sprawia, że można lepiej poznać samych siebie.

 

 

Wczorajsze podziękowanie dla szkoły za czerwcową akcję zbiórki.

 

......................................................................................................................................................................................................................................

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNY

Liliana Smolińska zakwalifikowała się do finału konkursu ogólnopolskiego "InstaLogik". 

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

 

Gratulujemy!!!


Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie | Szczecin
13 grudnia 2023 roku z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi w Policach odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, panią Justyną Gębką. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 7 i 8, którzy mieli okazję obejrzeć film promujący oddawanie krwi. Rozmawiali na temat grup krwi, prawidłowego wykorzystywania jej zasobów oraz kryteriów, jakie należy spełnić, aby zostać honorowym dawcą. Ponadto dowiedzieli się, jak należy przygotować się do oddawania krwi podczas pobytu w Centrum Krwiodawstwa oraz jak należy postępować zaraz po pobraniu. Zajęcia były niezwykle pouczające,ciekawe, a zakończyły się konkursem polegającym na odgadnięciu do czego służy wylosowany przedmiot. Na koniec uczniowie otrzymali od prowadzącej zajęcia drobne upominki. To była niezwykle ważna lekcja naszej odpowiedzialności, która mamy nadzieję, zaprocentuje w przyszłości.
 
Zapraszamy do galerii!
 

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 28.09 | Anna Lewandowska dobrze mówi! ???? Dołącz do  akcji Szkoły Pełne Talentów i dorzuć się do wyposażenia wybranej przez  siebie szkoły. ???? Razem wspierajmy... | By Lidl Polska | Facebook

Akcja "Szkoły Pełne Talentów", do której przystąpiła nasza szkoła już się zakończyła. Dzięki Państwa wsparciu prawdziwa moc pomagania przyniosła naszym "Świetliczakom" wspaniałe nagrody. Spośród wielu z nich mogliśmy wybrać dla naszych najmłodszych dzieci atrakcyjne gry edukacyjne, maty oraz niezwykle inspirujące, rozwijające wyobraźnię oraz umiejętności konstrukcyjne- klocki wraz ze specjalnie dla nich przygotowaną szafką. Za trud oraz chęć wsparcia naszej społeczności szkolnej wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii!


DZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH

5 grudnia 2023 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Uczniowie klas 4-8 dobierali się w pary i po wejściu do hali otrzymali karty startowe z zadaniami. Każda para miała wykonać zadania tematyczne przygotowane przez nauczycieli matematyki, biologii, geografii i chemii, takie jak Quizizz  - kosmiczna podróż, memory chemiczne, domino chemiczne, chemiczna układanka wyrazowa, krzyżówki matematyczne, memory biologiczne, domino ekologiczne, kółko i krzyżyk, sortowanie śmieci, zakupy, karty Grabowskiego – zadania logiczne, tabliczka mnożenia.

Uczniowie równocześnie bawili się i utrwalali wiedzę z tych dziedzin nauki.

Było to także spotkanie Mikołajkowe, w związku z czym każdy uczestnik imprezy po wykonaniu wszystkich zadań otrzymał słodki mikołajkowy upominek.

Dodatkową niespodzianką były glejty dla klas: „Dzień bez pytania”  „Dzień bez zadań domowych”,  do wykorzystania do czerwca 2024 roku.

Zapraszamy do Galerii.

 


WYNIKI II ETAPU KONKURSU "BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

Do półfianału gminnego konkursu "Bawimy się w matematykę" zakwalifikowali się:

z kl. 4

1. Kulewski Max

2. Kurzawiński Milan

3. Szmit Aleksandra

z kl. 5

1. Żukiel Wiktoria

2. Markota Milana

3. Głowacki Borys

4. Karaszewska Lena

5. Karaszewska Amelia

6. Piotrowski Jakub

z kl. 7

1. Rudalski Michał

2. Matusiak Szymon

z kl. 8

1. Holińska Joanna

2. Szczot Weronika

Gratulujemy!!

Półfinał odbędzie się 10.02.2024

...................................................................................................................................................................................................................................................................
 
WYRÓŻNIENIE w Konkursie Plastycznym organizowanym przez III LO w Szczecinie
"SYMBOLE NARODOWE I BOHATEROWIE NIEPODLEGŁEJ"

otrzymała uczennica kl. 3b

ZUZANNA KULPIŃSKA

  

Młodej artystce gratulujemy jej sukcesu!

Zapraszamy do galerii.

...............................................................................................................................................................................................................................................................

 

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

Pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają" 17 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 13 edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji od wielu lat jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest również okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych zaległości" po wakacjach, a dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Koordynatorem akcji, w tym roku szkolnym, była pani Kamila Wendt, nauczyciel matematyki oraz klasa 5a, która z powodzeniem poprowadziła akcję sprawdzania naszych umiejętności szybkiego mnożenia.

Zapraszamy do galerii!


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

7 listopada 2023r. uczniowie klas 1-3 obchodzili w naszej szkole zorganizowany przez p. J.Najberek oraz p. J. Rudalską "Dzień Postaci z Bajek". Dzieci w kolorowych strojach, przebrane w ulubione postacie z bajek, uczestniczyły w przygotowanych przez panie zabawach i konkurencjach. Było jedzenie jabłka bez pomocy rąk, układanie bajkowych puzzli, karaoke, a także klasowe wykonanie pracy plastycznej z przygotowanych dla dzieci materiałów. Nie zabrakło swobodnego tańca oraz zabaw z balonami. Podczas tej magicznej imprezy panie I.Kurpiel oraz K.Kopała malowały dzieciom twarze, a dziewczętom stylizowały przepiękne fryzury. To był czas pełen zabawy, radości i uśmiechu. I jak się później okazało najwspanialszy dzień w tym roku szkolnym dla wielu dzieci.

Zapraszamy do galerii!


Gminny Konkurs Ortograficzny | Wadowice

ORTOGRAFIK

2023/2024

Etap I - 18.11.2023r.

Etap II - 16.12.2023r.

Etap III (półfinał) - 17.02.2024r.

Finał - 23.03.2024r.

Etapy od I do III odbywają się w poszczególnych szkołach:

  • Klasy 4 - SP 8 (ul. Piaskowa)
  • Klasy 5 - SP 1
  • Klasy 6 - SP 3
  • Klasy 7 - SP 5
  • Klasy 8 - SP 8 (ul. Tanowska)               

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.  

 


W dniu 6 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona naszej Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości, a przede wszystkim zwycięstwa. I choć obchodziliśmy to ważne wydarzenie dzisiejszego dnia, to nie straciło ono na ważności. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych na sali nauczycieli i uczniów i odśpiewania hymnu narodowego, do którego słowa napisał w 1797 roku Józef Wybicki. Chcąc uczcić to ważne święto organizatorzy zaproponowali wszystkim obecnym obejrzenie filmu "Gra o Niepodległość", a dziewczęta z koła tanecznego prowadzonego przez panią Anetę Partyka-Mańke zaprezentowały nam taniec z szarfami. Następnie pod czujnym okiem pani Renaty Zarzyckiej wspólnie odśpiewano niektóre pieśni patriotyczne. Były to: "Pierwsza kadrowa", "Piechota", "Jak szło wojsko raz ulicą", "Przybyli Ułani", "Pierwsza brygada" oraz "Jak długo na Wawelu".

Całe przedsięwzięcie przygotowały panie Aneta Michalska, Aneta Partyka-Mańke, Renata Zarzycka oraz Katarzyna Nykiel.

Zapraszamy do galerii!


KONKURS INSTALOGIK

Miło nam przekazać, że dwoje naszych uczniów:

Liliana Smolińska i Oliwier Glib

zakwalifikowali się do II etapu konkursu matematyczno - informatycznego. 

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Gratulujemy!!


DZIEŃ DYNI

30 października 2023 roku uczniowie klas 1-4 obchodzili w naszej szkole niezwykle kolorowy Dzień Dyni. Celem imprezy była integracja zespołów klasowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie ubrani w kolory jesieni oraz dyniowe barwy brali udział w różnych zabawach przygotowanych przez prowadzącą imprezę panią Anetę Partyka-Mańke. Były to konkurencje z nietypowymi przyborami. Dzieci podawały z rąk do rąk nie tylko piłkę lekarską, ale również dynię, przekazywały piłkę stopami, a także jajeczka "z kubka do kubka". Zabawa "Poczta" wymagała natomiast ogromnego skupienia i wyciszenia, tak aby przekazać napisany na plecach tekst bez żadnej pomyłki. Nie zabrakło też zadania o charakterze plastycznym, w którym to uczniowie wyklejali z bibuły przepiękne dynie.Wychowawcy klas biorący czynny udział w zabawach wraz ze swoimi wychowankami mieli również swoje wyzwanie. Wszystkie panie wraz z panią dyrektor obierały jabłka, oczywiście na czas. Najdłuższą "obierkę"  wykroiła pani dyrektor B. Tasak oraz pani I. Kurpiel. Na koniec tej fantastycznej zabawy dla wszystkich uczestników Szkolny Wolontariat przygotował warzywno-owocowy poczęstunek. Było zdrowo, pysznie i wesoło, a dekoracja przygotowana przez uczniów klas starszych pod czujnym okiem pani M. Martin tylko uświetniła przebieg całej imprezy.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani A. Partyka-Mańke.

Zapraszamy do galerii! 


   

Spotkanie z przedstawicielami Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień

27 października 2023 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie prewencyjno-psychoedukacyjne dla uczniów klas 7-8, poprowadzone przez psychoterapeutki Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień - panią Natalię Łukjańską oraz panią Joannę Zbróg. Spotkanie dotyczyło zdrowia psychicznego, substancji psychoaktywnych oraz zachowań ryzykownych. Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim o tym, czym są uzależnienia, jaki jest ich podział oraz jaka jest droga do uzależnienia się. Poznali środki psychoaktywne oraz ryzyko utraty zdrowia po ich sięgnięciu. Dowiedzieli się również o tym, jak się przed nimi chronić i gdzie szukać pomocy. 


ŚWIETLICZAKI

promują zdrowy styl życia

Przez cały październikowy tydzień od 23.10.2023r. do 27.10.2023r. Świetliczaki poprzez różne zadania przygotowane przez opiekunów świetlicy szkolnej promowały zdrowy styl życia. Dzieci poznawały wartości odżywcze warzyw i owoców oraz ich znaczenie dla prawidłowego rozwoju i wzrostu młodego organizmu. A 27 października 2023 roku w piątkowy poranek w bardzo tajemniczy, ale niezwykle smaczny sposób zakończyły tygodniowe zmagania dotyczące zdrowego odżywiania. Dzieci w oczekiwaniu na zajęcia lekcyjne zmierzyły się z ostatnim zadaniem. A mianowicie, z zakrytymi oczami, miały rozpoznać owoce wyłącznie po ich smaku. To była dla nich świetna zabawa. Wszyscy bez trudu rozpoznali przygotowane dla nich smaki, nawet cytryna nie była tego dnia zbyt kwaśna. Mamy nadzieję, że w menu każdego ucznia nie zabraknie tych wszystkich witamin.

Zapraszamy do galerii!


"Ratujmy kasztanowce"

Nasza szkoła, jak co roku, włącza się do ogólnopolskiej akcji "Ratujmy kasztanowce". Organizowana przez miasto Police kampania cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasi uczniowie wiedzą, że usuwanie opadłych liści ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka.  A najskuteczniejszą metodą jest 3XZ: ZGRAB-ZBIERZ-ZUTYLIZUJ! Dlatego nasi uczniowie chętnie podejmują się tego zadania i pod czujnym okiem swoich wychowawców, grabią i zbierają do specjalnych worków opadłe liście. Jest to sposób na edukację i podnoszenie świadomości proekologicznej nie tylko uczniów, ale i całego społeczeństwa. 26 października 2023 roku kl. 8a wraz z wychowawcą zapoczątkowała akcję "Ratowania kasztanowców"


I ETAP KONKURSU "BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

W sobotę 28.10.2023 odbył się I etap międzyszkolnego konkursu "Bawimy się w matematykę".

Poniżej przedstawiamy listę uczniów zakwalifikowanych do II etapu:

klasa 4:

1. Szóstek Daria

2. Szmit Aleksandra

3. Chojnacka Maja

4. Szydłowski Tomasz

5. Kurzawiński Milan

klasa 5:

1. Żukiel Wiktoria

2. Markota Milana

3. Głowacki Borys

4. Chojnacki Gabriel

5. Gnap Lena

6. Karaszewska Lena

7. Karaszewska Amelia

klasa 8:

1. Szczot Weronika

2. Holińska Joanna

Gratulujemy!!! Kolejny etap już 09.12.2023


Szkolna Liga Biegów Przełajowych 2023/2024

Dzisiaj, 27 października, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się już III edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych.  W biegach udział wzięły przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele i rodzice. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły.

Przed biegaczami jeszcze trzy edycje. Aby znaleźć się w klasyfikacji końcowej, trzeba wziąć udział w trzech z pięciu edycji, ponieważ na koniec sezonu najlepsi zostaną nagrodzeni podczas Gali Sportu Szkolnego.

Wierzymy, że nasi uczniowie coraz liczniej będą w niej uczestniczyć, aby rozwijać swoją aktywność i zbierać cenne punkty do klasyfikacji.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii!

...........................................................................................................................................................................

 

Jak wyglądają światy pozaziemskie w naszym układzie słonecznym ? | Dokument  Wszechświat Kosmiczny - YouTube

W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest w naszej szkole, dzięki pani Joannie Najberek, innowacja edukacyjna pod nazwą "Podróż przez Układ Słoneczny". Uczniowie klasy 1a biorący udział w tym przedsięwzięciu poznają najważniejsze cechy planet orbitujących wokół Słońca. Dzieci w przygotowanych dla nich "astronomicznych książeczkach"wykonują rozmaite zadania, dzięki którym zdobywają wiedzę na temat wielkości, temperatury oraz swoistych cech wszystkich planet. Oglądając zaś filmy edukacyjne poznają różne ciekawostki dotyczące naszego Układu Słonecznego. Podczas tych zajęć jest również czas na wykorzystanie swoich plastycznych i muzycznych uzdolnień. Mamy nadzieję,że ta niezwykła podróż po zakamarkach astronomii będzie rozbudzała wyobraźnię wszystkich uczestników tej niezwykłej innowacji.

Zapraszamy do galerii!

 


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Kreatywna Matematyka" to innowacja pedagogiczna, do której, z inicjatywy nauczyciela matematyki pani Kamili Wendt, przystapiła w tym roku szkolnym nasza szkoła. Projekt zakłada innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych. Składa się on z 8 modułów realizowanych przez nauczyciela  zgodnie z przygotowanym harmonogramem. Tematyka zadań pozwala zaś na ich realizację w sposób kreatywny i jest dostosowana do indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów. Swoją przygodę z "Kreatywną Matematyką" rozpoczęli w październiku uczniowie klasy 4a oraz 5a. Za nimi już pierwsze zajęcia pod hasłem "Jesienna mandala".

Zapraszamy do galerii!


LOTERIA FANTOWA DLA PANI IWONY

20 października odbyła się loteria fantowa dla p. Iwony Bednarczyk Policzanki chorej na chłoniaka. Loteria została  przygotowana przez p. Ilonę Piękoś-Walkowiak mamę Oliwiera z klasy 3 a wespół z p. Alichniewicz, p. Cedrowicz, p. Kościcką, p. Puchtą i p .Wrzeszcz przy małej pomocy wolontariatu.

Loteria okazała się strzałem w dziesiątkę. Już godzinę po otwarciu losów zaczęło  brakować. Można było wygrać maskotki, książki, babeczki, ciasto, popity, szaliki i gadżety Pogoni, słodycze, przybory szkolne itp. Było w czym wybierać!

Szczególne podziękowania dla Polickich Fanatyków którzy bardzo mocno wsparli loterię nie tylko fantami, ale zacną wpłatą. Pan Daniel Traut jak zwykle otworzył swoje serce fundując vouchery na strzyżenie i  kosmetyki do włosów. Państwo Zielińscy (150 zł) wraz z Przewodnicząca Rady Rodziców p. Puchtą (50 zł) ufundowali nagrodę główną jaką był bon do Empiku na kwotę 200 zł – który wygrała p. Jola Samsik nasza Woźna z szatni – gratulujemy!

To był poryw serca pani Ilony który przerodził się w prawdziwe święto dla szkoły i pomoc dla p. Iwony.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne są dumni, że mamy tak wspaniałych Rodziców w  szkole!

 O akcji  w mediach Polickich pisali:

https://police24.pl/pl/11_wiadomosci/10090_podczas-loterii-dla-w-sp-nr-1-w-policach-zebrano-ponad-46-tys-zl-foto-.html

https://www.dziennikpolicki.pl/aktualnosci/6118-uczniowie-szkoly-podstawowej-nr-1-w-policach-zorganizowali-loterie-dla-33-letniej-iwony-zebrali-ponad-4500-zlotych.html

 

 


KONKURSY KURATORYJNE 

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapów rejonowych z poszczególnych konkursów kuratoryjnych:

 

Rodzaj konkursu

Lista zakwalifikowanych

Z j. angielskiego

Szczot Weronika

Kost Aleksandra

Z historii

Hatała Aleks

Cichorek Franciszek

Z chemii

Smolińska Liliana

Z geografii

Szczot Weronika

Glib Oliwier

Z biologii

Smolińska Liliana

Glib Oliwier

Z matematyki

Smolińska Liliana

Z WOS – u

Markiewicz Oliwer

Górski Mateusz

 

Gratulujemy!! 

Etapy rejonowe odbędą się zgodnie z harmonogramem (należy wybrać załącznik 17 po kliknięciu w link):

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/konkursy-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty/konkursy-przedmiotowe/regulamin-konkursow-przedmiotowych-dla-uczniow-szkol-podstawowych-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-w-roku-szkolnym-2023-2024/

 

 


POMOC RWANDZIE

Rwanda to państwo w środkowo - wschodniej Afryce, słabo rozwinięte, objęte programem międzynarodowej pomocy.

Taką pomoc w ubiegłym roku szkonym zorganizowaliśmy i my jako szkoła, przeprowadzając zbiórkę potrzebnych rzeczy oraz finansowych środków z akcji "Piątek z babeczką" na ich wysłanie. Dziś wiemy, że nasze dwie paczki dotarły na miejsce i cieszą obdarowanych i darczyńców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali ubrania, buty, artykuły szkolne, środki pielęgnacyjne, zabawki i piekli babeczki. Uśmiech i radość dzieci oraz dorosłych z otrzymanej od nas pomocy jest bezcenna.Ten sukces jest naszym wspólnym udziałem. Wiemy, że to wspaniałe przedsięwzięcie będziemy kontynuować i w tym roku szkolnym, aby na stałe wpisało się w naszą międzynarodową współpracę.

Zapraszamy do galerii

.....................................................................................................................................................................................................................

 

PASOWANIE NA PIERWSZAKA

2023/2024

Jak co roku, najpierw z wielkim żalem żegnamy uczniów klas ósmych, tak we wrześniu z radością witamy nowych, małych jeszcze, ale pełnych zapału pierwszoklasistów. I to oni właśnie 13 października 2023 roku uroczyście ślubowali na sztandar szkoły, że będą godnie i z wielką żarliwością dbać o honor i dobre imię Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach. A odbierając uroczyste pasowanie od pana dyrektora M. Zganiacza stali się częścią naszej szkolnej społeczności. Ta wspaniała, przygotowana przez panią G. Szwagierczak oraz jej najmłodszych wychowanków, uroczystość była pełna radości i uśmiechu. Nie brakowało również łez wzruszenia, które towarzyszyły nie tylko rodzicom, ale także obecnym na sali zaproszonym gościom. To był dzień, w którym najmłodsi nasi uczniowie zaprezentowali już z wielkim powodzeniem swoje umiejętności i recytatorskie, i taneczne. Bardzo im za to dziękujemy i życzymy wielu osiągnięć i sukcesów na nowym etapie edukacji.

Za organizację tego uroczystego dnia odpowiedzialna była pani G. Szwagierczak oraz pani A. Partyka-Mańke, która przygotowała wraz z dziećmi pokaz tańca ze wstążkami.

Zapraszamy do galerii!


OBCHODY DNIA PATRONA

Tadeusz Kościuszko. "Człowieka z krwi i kości" - Historia w INTERIA.PL

12 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Pamięć o naszym narodowym bohaterze uczciliśmy podczas Konkursu Wiedzy o T. Kościuszce, w którym brały udział klasy 4-8. Formuła konkursu angażowała nie tylko wybranych reprezentantów klas, ale również wszystkich uczniów uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Uczniowie mieli do rozwiązania wiele ciekawych zagadek, zadań wymagających refleksu, plastycznych uzdolnień oraz ogromnej wiedzy dotyczącej życia T. Kościuszki i jego osiągnięć. I jak zwykle nas nie zawiedli. Nad poprawnością wykonywanych zadań oraz przydzielaniem punktów dla zespołów czuwała komisja, w skład której wchodziła pani dyrektor B. Tasak, pan dyrektor M. Zganiacz oraz przewodnicząca SU- L. Smolińska. To była dla nas wszystkich wspaniała lekcja historii i czas na przypomnienie sobie, jak ważną postacią dla naszego narodu był T. Kościuszko. 

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie A. Michalska, A. Partyka-Mańke oraz K. Nykiel.

Zapraszamy do galerii!


Obchody 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinie

W ramach październikowych obchodów 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w niedzielę 8 października 2023 roku odbył się w naszym mieście I Bieg Nauczycieli im. Komisji Edukacji Narodowej. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Naszą szkołę reprezentowały pani Aneta Michalska- nauczycielka j. polskiego i historii oraz pani Aneta Partyka- Mańke- nauczycielka wych. fizycznego. Dziękujemy paniom za zaangażowanie i wysiłek podjęty podczas tego niełatwego 5 kilometrowego biegu.

Zapraszamy do galerii!


"PACZKA DLA ZWIERZACZKA"

Przez cały miesiąc PAŹDZIERNIK  trwa coroczna akcji: "PACZKA DLA ZWIERZACZKA", podczas której uczniowie naszej szkoły zbierają karmę oraz koce dla potrzebujacych psów i kotów  z polickiego TOZ, aby mogły godnie przetrwać nadchodzącą zimę.

Przyniesione dary, można pozostawiać w  szatni lub bezpośrednio w s.19

Mamy nadzieję, że osób o WIELKIM SERCU, które będą chciały wesprzeć akcje będzie wiele.

.......................................................................................................................................................................................................................

ZMODERNIZOWANA PRACOWNIA PLASTYCZNO-TECHNICZNA

W minione wakacje nasza szkoła unowocześniła dotychczasową pracownię plastyczno-techniczną. Dokonano remontu sali; odmalowano ściany, zakupiono nową kuchnię do przygotowywania przez uczniów potraw, wyposażono pracownię w stoły techniczne umożliwiające swobodną obróbkę drewna oraz jakże atrakcyjne sztalugi. Efekt jest ciekawy.

Zapraszamy do galerii.

..............................................................................................................................................................................................................................................

 

Str. główna - Mikro Granty

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła zadeklarowała chęć uczestnictwa w programie "MIKRO GRANTY" finansowanego z funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowanego przez klub sportowy "Hulk Team Police". Zadaniem programu jest szeroko rozumiana promocja zdrowia poprzez kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych w kontekście treningu siłowo-oporowego. W dniach 26.09.2023r. oraz 3.10.2023r. uczniowie klasy 6a oraz 3b jako pierwsi uczestniczyli w tych zajęciach. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem, motywacją do podejmowania wysiłku oraz uśmiechem na twarzy realizowali wszelkie postawione przed nimi zadania. To była świetna zabawa oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Zajęcia prowadziła pani Katarzyna Mańke.


KÓŁKO TECHNICZNE

Dnia 28 września 2023 roku, w czwartek odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia koła technicznego. Uczęszcza na nie 15 uczniów z klasy 5a. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i potrwają półtorej godziny. Koło  podzielone jest na trzy bloki tematyczne: gotowanie, szycie oraz materiałoznawstwo.Podczas pracy wykorzystywane są pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Na pierwszych zajęciach dzieci wypróbowały sprawność nowej kuchenki i gotowały budyń. Było przy tym mnóstwo zabawy. Na koniec uczniowie udekorowali swoje potrawy i ze smakiem je zjedli. Budyń smakował wyśmienicie, ponieważ został wykonany samodzielnie. Na następnych zajęciach uczniowie wraz z prowadzącą koło techniczne panią Magdaleną Holińską będą smażyć naleśniki. 

Będzie przepysznie.


KONKURSY KURATORYJNE

W dniach 16 - 20.10.2023 odbędą się eliminacje szkolne do konkursów kuratoryjnych.

Szczegóły na stronie:

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/konkursy-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty/konkursy-przedmiotowe/regulamin-konkursow-przedmiotowych-dla-uczniow-szkol-podstawowych-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-w-roku-szkolnym-2023-2024/

 


BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ

Terminy konkursu:

I etap 28.10.2023

II etap 09.12.2023

III etap (półfinał) 10.02.2024

finał 16.03.2024

 

Etapy od I do III odbywają się o godz. 9:00 w poszczególnych szkołach:

klasy IV – SP 8 ul. Piaskowa

klasy V – SP 1

klasy VI – SP 3                               

klasy VII – SP 5

klasy VIII – SP 8 ul. Tanowska

finał odbędzie się w SP 1 o godzinie 9:00

 

 


MORSKIE CENTRUM NAUKI

29 września 2023 roku klasa 5a wraz z wychowawcą przeżyła niesamowitą, interaktywną przygodę w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić 5 wystaw, ale również samodzielnie wypróbować, poeksperymentować oraz wykonać wiele doświadczeń tłumaczących wszelkie zjawiska związane z codziennym życiem. W strefie "Cała naprzód" zobaczyli proces projektowania i budowania statków oraz właściwości wody i jej wpływ na jednostki pływające. Następnie na wodnym placu zabaw, gdzie znajdowały się tamy, śluzy, pompy i armatki wodne, dzieci wykonywały doświadczenia tłumaczące wszelkie zjawiska związane z prądem elektrycznym. Dzięki kolejnej wystawie uczniowie poznali obyczaje i tradycje związane z pracą marynarza. Mieli również okazję przekonać się, że woda, wiatr, lód to niebezpieczne żywioły. Ostatnia wystawa umożliwiła dzieciom poznanie różnych metod nawigacji. Poza tym uczniowie dowiedzieli się, co to są rejsy oceaniczne oraz globalny ruch statków. A na koniec wystawy zdobyli wiedzę na temat wpływu człowieka na morza i oceany. To była wspaniała lekcja geografii.

Zapraszamy do galerii!


Babeczka muffinka / 79 cm

 28 września 2023 r. odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku „Czwartek z babeczką". W tym dniu na przerwach przy szatni "Anioły ze szkoły" sprzedawały różnego rodzaju słodkości, a przede wszystkim, jak nazwa wskazuje, smakowite babeczki. Udało się zebrać 1050zł za co serdecznie dziękujemy.

Dochód przeznaczony został na rehabilitację dla Policzanki Eweliny Gajdis !!!  


Fundacja Nasza Ziemia - Akcja Sprzątanie świata - Polska

W poniedziałek 18 września 2023 roku po raz kolejny nasza cała społeczność szkolna wyruszyła, by posprzątać naszą "Małą Ojczyznę" w ramach akcji "Sprzątanie Świata - Polska". Ta wspólna lekcja poszanowania środowiska zawsze ma na celu promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko się zmniejszy. Dzieci zawsze bardzo aktywnie włączają się do tej akcji i z wielkim zaangażowaniem w niej uczestniczą. A była to już 30. edycja tego niezwykle ważnego i potrzebnego przedsięwzięcia w Polsce.

Zapraszamy do galerii!


WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

 

W dniach 12-15 września 2023r. uczniowie klasy 8a i 7a wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Wrocławia w ramach rządowego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". Podróż do tego urokliwego miasta trwała długo, ale warto było się przemęczyć, by móc przeżyć i zobaczyć wiele niezwykle ciekawych miejsc. Program wycieczki był przepełniony wieloma atrakcjami. Uczniowie mieli okazję płynąć statkiem po Odrze, a ich rejs rozpoczął się w Ostrowie Tumskim, przepięknej wyspie z okazałą katedrą. Mieli okazję obejrzeć sztukę polską z XVIII-XIX wieku w Muzeum Narodowym oraz kompleks budynków z Halą Stulecia. Zwiedzali Ogród Japoński oraz ZOO wrocławskie, w którym największe wrażenie zrobiło na wszystkich Afrykarium z niesamowitymi podwodnymi skarbami. Główny, oczekiwany przez wszystkich punkt programu, a mianowicie Muzeum Panoramy Racławickiej oraz Rynek z przepiękną Starówką, zachwycił wszystkich. Na koniec uczniowie mieli okazję zwiedzić jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie-Hydropolis, a w Kolejkowie zobaczyć miniaturowe makiety obiektów z całego Dolnego Śląska. To był niezwykle udany wyjazd.

Zapraszamy do galerii! 

 


Zestaw Dzień Kropki

15 września 2023r obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego dnia sięga roku 2008. Wszystko zaczęło się od autora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka”. Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie…”

I właśnie od tej jednej kropki nasze Świetliczaki rozbudziły w sobie moc pomysłów i kreatywności. Z tych maleńkich, ledwie widocznych plamek powstały prawdziwe dzieła. Nie zabrakło również ciekawych, wzbudzających wiele zainteresowania eksperymentów. Ten dzień był okazją do rozmowy o talentach, zdolnościach oraz wszelakich umiejetnościach naszych Świetliczaków. To była świetna zabawa.

Zapraszamy do galerii!


UWAGA!!! ZMIANA PLANU

W związku z koniecznymi zmianami organizacyjnymi od 18.09.2023 (poniedziałek) zostają wprowadzone niewielkie korekty w planach następujących klas: 1a, 2a, 7a, 8a, 8b.

Nowe plany są umieszczone w zakładce "Plan lekcji".


Handel: Pierwszy milion Talenciaków od Lidla trafił już do szkół

Akcja Lidla – Talenciaki

„SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”.

Nasza Szkoła bierze udział w Akcji „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”.

Akcja polega na zbieraniu Talenciaków. Talenciaki wydawane są w sklepach LIDL.

Co zrobić, aby otrzymać Talenciaka?

  • Zrób zakupy za minimum 50 zł (w tym przynajmniej 1 owoc lub 1 warzywo).
  • Przy kasie odbierz kupon – Talenciaka.
  • Przekaż Talenciaka i  wrzuć do specjalnego pudełka w szkole. Pudełko znajduje się w sekretariacie i w szatni. 
  • Możesz też sam zeskanować kod QR z Talenciaka lub wpisać ręcznie kod na stronie https://szkoly.lidl.pl/

Każdy Talenciak to szansa na super nagrody dla Naszej Szkoły!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji.


 

ROK SZKOLNY 2022/2023

 


Carpe diem

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23 czerwca 2023r.- ta data zapadnie w pamięci wielu z nas. Dzień ukończenia szkoły podstawowej, dzień pożegnania. Sala gimnastyczna SP nr1 wypełniona po brzegi: uczniowie, nauczyciele, rodzice… . Tanecznym krokiem , w rytmie poloneza wkroczyły na salę- ósme klasy! Już wtedy łzy napłynęły do oczu- pedagogom (bo pamiętają, jak jeszcze niedawno, te same dzieci z workiem na kapcie zagubione, wpatrywały się w swoją panią), - uczniom (bo odchodzą z bezpiecznej przystani w zupełnie inny świat). Nagrodom, gratulacjom nie było końca. Żal przepełniał serca, gdy słowa Wisławy Szymborskiej popłynęły wyśpiewane ustami Julii Władyki i Nikoli Puchty „Nic dwa razy się nie zdarza”. Jednak prawdziwą falę wzruszenia wywołała ostatnia piosenka, którą rozpoczęli Tymoteusz Bernat i Żaklina Dąbrowska a wykonali wszyscy Ósmoklasiści „ Do zobaczenia” (zesp. Maffija). Popłynęły łzy, spłynęły makijaże. Wręczanie kwiatów nauczycielom nie uspokoiło rozedrganych głosów podziękowań. Czy aby na pewno to już koniec? Kochani życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, przede wszystkim byście byli szczęśliwi… DO ZOBACZENIA!!!

Zapraszamy do galerii!


 

PODSUMOWANIE

TYGODNIA NAUK ŚCISŁYCH I HUMANISTYCZNYCH

21 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Tygodnia Nauk Ścisłych i Humanistycznych. Uczniowie klas 4-8 przez wiele dni, zgodnie z wyznaczonym wcześniej harmonogramem, brali udział w wielu konkursach przygotowanych przez nauczycieli geografii, biologii, chemii, matematyki, a także j. polskiego i historii. Zadania, z którymi musieli się zmierzyć były wymagające i sprawdzały zdobyte już umiejętności i wiedzę. Podczas uroczystości, którą prowadził pan dyrektor Marek Zganiacz oraz pani Aneta Michalska, nagrodzono wszystkich uczniów, którzy zajęli I miejsca w konkursach. Dzieci otrzymały drobne upominki, nagrody oraz dyplomy. A co najważniejsze uhonorowano je mianem "Mistrza".

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!


UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23.06.2023 uroczystość zakończenia roku szkolnego według poniższego harmonogramu:

Klasy 1 – 3  godz. 9:00 w sali gimnastycznej, po apelu spotkanie z wychowawcą:

kl. 1a sala 31 – p. Petrykowska,

kl. 2a sala 44 – p .Kurpiel,

kl. 2b sala 27 – p. Nowak,

kl. 3a sala 28 – p. Szwagierczak.

klasy 4 – 7 godz. 9:00 w salach lekcyjnych:

kl. 4a sala 47 – p. Holińska, 

kl. 5a sala 42 – p. Nykiel,

kl. 6a sala 43 – p. Partyka – Mańke,

kl. 7a sala 30 – p. Michalska,

kl. 7b sala 19 – p. Martin.

klasy 8 godz. 10:00 w sali gimnastycznej + delegacje klas 4 – 7.


poprawka plakat 2.jpg

W środę 14.06.2023 r. w ramach Światowego Dnia Krwiodawcy klasa 5 uczestniczyła w festynie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Podczas imprezy na dzieci czekało wiele różnych atrakcji. Były pokazy sprzętu policyjnego, Służby Celno-Skarbowej, przejście w alkogoglach oraz okularach wykrywających narkotyki, każdy mógł złożyć swoje odciski palców i zabrać je na pamiątkę. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku w postaci waty cukrowej oraz popcornu serwowanego przez żołnierzy. To było bardzo interesujące i obfitujące w wiele ciekawych informacji wydarzenie. 

Zapraszamy do galerii!


Festyn rodziny z okazji Dnia Dziecka! 30.05 g. 10-13 - Wykrzyknik

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 3.06.2023 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach festyn rodzinny pod hasłem " Bawimy się jak za dawnych lat". Imprezę przygotowaną we współpracy z Radą Osiedla nr 2 w Policach oraz Radą Rodziców uroczyście rozpoczęła pani dyrektor B. Tasak oraz burmistrz gminy Police pan W. Diakun. Na wszystkich czekało w tym dniu szereg rozmaitych atrakcji. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami uczestniczyli w licznych grach i zabawach przygotowanych na tę wspaniałą i zawsze oczekiwaną przez najmłodszych okoliczność. Wśród wielu konkurencji sportowych nie zabrakło skoków przez sznur, skakankę, gumę, a także wymagających dużej sprawności i sprytu, skoków w workach. Były rzuty kółkiem "serso", kaloszem oraz bieg z jajkiem. Koło taneczne zaprezentowało wszystkim obecnym układ z szarfami oraz taniec z elementami akrobatyki. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło również zabaw na dmuchanym zamku, malowania twarzy i robienia tatuaży, którym z wielkim zaangażowaniem i niezwykłym kunsztem zajmowały się panie Karolina i Marta, mamy uczniów klasy 2b, za co im serdecznie dziękujemy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się miejsce, w którym pani Aneta Wilczak wyplatała przepiękne warkocze, tworząc na głowach dziewcząt artystyczne dzieła. Całą imprezę uświetniały również pokazy sprzętu oraz wozów Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Policji. I jak co roku największą radość sprawiło dzieciom "lanie wody" i możliwość schłodzenia się w ten ciepły, przyjemny dzień. Dorośli, dzięki przedstawicielom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mieli okazję na zbadanie swojego ciśnienia krwi oraz zbadania poziomu cukru. Za sprawą Stowarzyszenia Strzeleckiego miłośnicy militariów uczestniczyli w pokazach broni strzeleckiej. Podczas festynu przedstawiciele Rady Osiedla nr 2 w Policach serwowali dla wszystkich uczestników kiełbaski z grila, ciepłe i zimne napoje oraz lubianą, nie tylko przez dzieci, watę cukrową. Była również kawiarenka z pysznymi, przygotowanymi przez rodziców, ciastami oraz stoisko z owocami i warzywami. Jednak najbardziej oczekiwanym dla wszystkich momentem był finał loterii fantowej, w której główną nagrodą była elektryczna hulajnoga. Ten szczęśliwy los o numerze 134 był w posiadaniu uczennicy klasy 8b Wikotorii Dzirby i to ona odjechała do domu z główną nagrodą. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, a co najważniejsze, spędzony w gronie najbliższych.

Za organizację festynu odpowiedzialna była: Rada Osiedla nr 2 w Policach "Stare Miasto", Szkoła Podstawowa nr 1 w Policach oraz Rada Rodziców SP1.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii !

 


ZEBRANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁOROCZNEJ KLASY PIERWSZEJ

Zapraszamy wszystkich rodziców przyszłorocznej klasy pierwszej na spotkanie z dyrektorem szkoły

i wychowawcą na spotkanie orgnizacyjne, które odbędzie się 26.06.2023 (poniedziałek) o godzinie 17:00 w sali 28.


TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY I NAUK ŚCISŁYCH DLA KLAS 4 - 7

Tydzień Humanistyczny i Nauk Ścisłych dla klas 8 już za nami. Teraz czas na młodszych uczniów naszej szkoły. Zaczynamy już 29.05.2023. Zapraszamy do zabawy.

KONKURS 

KLASA 

ORGANIZATOR 

PON  

29.05.23

WT 

30.05.23 

ŚR 

31.05.23

CZW 

01.06.23 

PT  

02.06.23 

Mistrz diagramów 

6 – 7 

p. M. Zganiacz 

 

 

 

kl. 6 – godz. 8:55 

kl. 7 a i 7 b – godz. 10:45 

Mistrz układanek 

6 – 7 

p. B. Tasak 

kl. 6 – godz. 13:40 

 

kl. 7 a i 7 b – godz. 13:40 

 

 

Mistrz sudoku 

4 – 5 

p. K. Nowak 

 

 

Kl. 4 – 5 

 godz. 13.40 

 

 

W królestwie zwierząt - malowanie stopą  

 4 

p. M. Martin  

  

kl. 4 

– godz. 8:55 

  

  

  

 W królestwie roślin - malowanie stopą 

 5 

p. M. Martin  

  

kl. 5 

– godz. 10:45 

  

  

  

 Znawca ludzkiego ciała 

 7 

p. M. Martin  

  

kl. 7a 

– godz. 14:35 

kl. 7 b  

– godz. 9:50 

  

  

Mistrz kierunków świata  

4-7  

p. M. Holińska  

  

kl. 4 – 7   

  

  

  

 Mistrz mapy 

4-7  

p. M. Holińska  

  

  

  

kl. 4 - 7 

  

 Mistrz znajomości układu okresowego pierwiastków 

7  

p. M. Ścisłowska  

  

kl. 7 a 

– godz. 13:40 

Kl. 7 b 

– godz. 8:55 

  

  

  

Wykreślanka 

 

  

4-7  

p. J.Wojan 

p. J.Dobrowolska 

p. A. Michalska  

kl.7a -g. 8.55;  

klasa 7b – g.12.40 

 kl.6 - g.12.40 

  

kl. 5 godz. 8.00  

  

Mistrz czytania ze zrozumieniem 

4-7 

p. J.Wojan 

p. J. Dobrowolska 

p. A. Michalska 

 

 

kl. 5 –godz. 9.50 

kl.7a - g.8.00; kl.7b - g.11.40, kl.6 -g.9.50 

 

Mistrz ortografii 

 

4-7 

 

p. J.Wojan 

p. J. Dobrowolska 

p. A. Michalska 

kl. 5 godz. 9.50 

 

 

kl. 7a - g.11.40; 

 

kl.7b - g.10.45 

kl.6 - g.9.50 

 

Jaka część mowy przychodzi mi do głowy? 

4-7 

p. J.Wojan 

p. J. Dobrowolska 

p. A. Michalska 

 

kl. 5 godz. 9.50 

 

Kl.7a - g.12.40 

Kl. 7b – g.9.50; kl.6a - g.10.45 

“CO W TRAWIE PISZCZY” 

Podchody biologiczne 

D. Zagórska - Maryś 

 

 

 

4 l- 7a – I gr. 

5 l.- 7b – II gr. 

 

 

5 l.- 7a - I gr. 

6 l.- 7b - II gr. 

 



Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy 

"Kroniki Saltamontes-Ucieczka z mroku"

Kroniki Saltamontes. Ucieczka z mroku. Audiobook CD mp3 - smyk.com

24 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Tanowie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Kroniki Saltamontes - Ucieczka z mroku". Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali Alan Sankowski z kl. 5a oraz Liliana Smolińska z kl. 7a. 

Zapraszamy do galerii !

 

DZIEŃ DZIECKA Z RWANDĄ

Do 18 maja trwa AKCJA szkolnej zbiórki:

-przyborów szkolnych,

- środków higienicznych,

i  ubrań dziecięcych

które zostaną przesłane dla najpotrzebniejszych dzieci z Afryki.

Akcja ta jest kontynuacją rozpoczętych rok temu działań, podczas których uczniowie naszej szkoły mogli łaczyć się podczas telekonferencji z uczniami afrykańskiej szkoły w Rwandzie i  poznawać tamtejszą szkolną rzeczywistość. Było wiele pytań kierowanych do przebywającej na misjach wolontariuszki, która z kamerą oprowadzała nas po tamtejszej szkole. Były też bezpośrednie pozdowienia  i wymiana uśmiechów z dziećmi z Rwandy.

     

  

Przynoszone rzeczy można zostawiać w szatni. 

 

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................

GÓRA GROSZA

Góra Grosza 2022 - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące CONRADINUM (XVIII  Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 18, Branżowa Szkoła I stopnia nr 18)
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tej akcji. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
21 marca 2023 roku uczniowie klasy 7a wraz z panią Anetą Michalską, która jest koordynatorem tej akcji wpłacili 173 zł i 40 groszy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, ogólnopolskiego organizatora zbiórki.
 
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do tak szlachetnej akcji.

FINAŁ GMINNEGO KONKURSU

"ORTOGRAFIK"

25 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach odbył się finał Gminnego Konkursu "Ortografik". Po trzech etapach ortograficznych zmagań najlepsi uczniowie szkół podstawowych mieli okazję dowieść swoich niesamowitych umiejętności oraz wiedzy. Podczas wielu zadań przygotowanych na tę okazję, po raz ostatni udowodnili, że ortograficzne pułapki nie są im straszne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas siódmych: Liliana Smolińska, Weronika Szczot oraz Amelia Ociepa. Cała impreza miała bardzo uroczystą oprawę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: z-ca burmistrza Gminy Police pan Maciej Greinert, naczelnik Wydziału Oświaty pan Witold Stefański, dyrektorzy polickich szkół podstawowych oraz rodzice, którzy ze wszystkich sił kibicowali swoim dzieciom.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2023 roku cała społeczność naszej szkoły obchodziła święto wiosny. To dzień, który zwiastuje nie tylko nadejście ciepłych dni i pożegnanie zimy, ale również czas nadejścia tego co nowe i radosne. 

Uczniowie klas starszych 5-8 brali udział w zajęciach na sali gimnastycznej, gdzie zorganizowano dla nich szereg różnych konkursów. Był pokaz mody ekologicznej, układanie wierszy i krzyżówek o wiosennej tematyce oraz konkurs plastyczny. Na koniec w swoich salach, wraz z wychowawcami, uczniowie mieli okazję na chwilę relaksu podczas gier planszowych i edukacyjnych. To był świetny moment na integrację i odpoczynek od szkolnych obowiązków.

Klasy młodsze 1-4 hucznie powitały wiosnę w barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami Starego Miasta. Dzieci z własnoręcznie zrobionymi Marzannami, kwiatami i transparentami żegnały w ten sposób zimę. Następnie udały się na plac przy Radzie Osiedla nr 2 i tam przy wtórze muzyki i w bardzo dobrych humorach spaliły w ognisku przygotowane przez siebie kukły. Były gry, zabawy, konkursy oraz smaczny poczęstunek. Nie zabrakło również pieczonych kiełbasek. To był bardzo udany dzień pełen radości i uśmiechów.

Zapraszamy do galerii !


FINAŁ

"BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

. 18 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Finał Gminnego Konkursu "Bawimy się w matematykę". Po wielotygodniowych zmaganiach matematycznych, które jak co roku odbywały się w kilku etapach, w różnych szkołach naszej gminy, dotarliśmy do końca tej niesamowitej zabawy. W tym dniu uczniowie klas 4-8 bawili się z królową nauk, rozwiązując przygotowane przez nauczycieli matematyki bardzo ciekawe i nieoczywiste zadania. Zmagali się z zadaniami tekstowymi, labiryntem arytmetycznym, a także z "zapałczanymi wzorami" i QR Codami. Nie każdy podołałby tak trudnym zadaniom. Cała impreza miała bardzo uroczystą oprawę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: z-ca burmistrza Gminy Police pan Maciej Greinert, naczelnik Wydziału Oświaty pan Witold Stefański, dyrektorzy polickich szkół podstawowych oraz rodzice, którzy ze wszystkich sił kibicowali swoim dzieciom. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich obecnych, a także uwieńczenie ciężkiej pracy zarówno uczestników konkursu, jak i ich organizatorów.

Finał Gminnego Konkursu "Bawimy sie w matematykę" poprowadził dyrektor naszej szkoły pan Marek Zganiacz.

Zapraszamy do galerii.

 


KLOCKI "GIGO"

10 marca 2023 roku odbyły się w naszej szkole nietypowe, ale bardzo interesujące zajęcia informatyczne. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 1a wraz z uczniami klasy 8 c. Ci starsi, choć na początku z dużymi obawami, wcielili się w rolę nauczycieli. Z niebywałą cierpliwością i zaangażowaniem starali się wspólnie z młodszymi kolegami zaprojektować, a następnie zbudować modele samochodów z klocków "GIGO". Nauka poprzez zabawę, a także dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem to cel, który został bezwarunkowo osiągnięty. Nie było czasu na nudę, a pierwszaki z pewnością na długo zapamiętają to wspólne spotkanie.


KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

Dnia 16.03.2023 (czwartek) o godz. 8:00 odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur". Harmonogram konkursu:

Klasy

Sala

Klasa 2 /Żaczek/      

Klasa 3 /Maluch/

27

Klasa 4 /Maluch/

Klasa 5 /Beniamin/

19

Klasa 7 /Kadet/

Klasa 8 /Kadet/

42

Konkurs trwa 75 minut.

Gminny projekt

"ZIEMIĘ RATUJESZ GDY ŚMIECI SEGREGUJESZ"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkurscie plastycznym 

"MAMY RADY NA ODPADY" w ramach gminnego projektu.

Dzięki temu, mogli pogłębiać znajomość problemów związanych z odpadami i promować ich selektywną zbiórkę oraz kształtowość świadomość i wrażliwość na problemy związane z ochroną środowiska.

Zapraszamy do galerii


 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

W zakładce "Rekrutacja" znajdują się najważniejsze informacje o rekrutacji do klas pierwszych. 


 

 

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ODDANE GŁOSY W BUDŻECIE OBYWATELSKIM.

Niestety zabrakło nam 17 punktów, aby nasz projekt został zrealizowany.

https://police.budzet-obywatelski.org/

 


BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ 

Dnia 28.01.2023 r. odbył się półfinał konkursu "Bawimy się w matematykę".

Miło nam poinformować, że dwójka naszych uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w finale tego konkursu. Są to:

z klasy 4a

Piotrowski Jakub

z klasy 7b

Witman Lena

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas finału, który odbędzie się w naszej szkole 18.03.2023 o godz. 9:00.

 


Gminny Konkurs Ortograficzny | Wadowice

Dnia 21.01.2023 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbył się III etap konkursu "Ortografik" dla klas VII.

Miło nam poinformować, że trzy nasze uczennice będą reprezentować naszą szkołę w finale tego konkursu.

Liliana Smolińska z kl. VII a została laureatką konkursu "Ortografik", a Weronika Szczot oraz Amelia Ociepa z kl. VII b zostały finalistkami.

Gratulujemy dziewczętom tego sukcesu !

Trzymamy kciuki w finale!


ZAJĘCIA FLORYSTYCZNE

19 stycznia 2023 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia florystyczne, w których uczestniczyli uczniowie klasy VII A wraz z wychowawcą panią Anetą Michalską. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Siemianowska z kwiaciarni "Arabeska" w Policach. Dzieci, dzięki pomocy pani florystki, aranżowały dekoracje kwiatowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie prace były eleganckie, oryginalne, a co najważniejsze, wykonywane z wielkim zaangażowaniem. 

Zapraszamy do galerii!


REKRUTACJA 2023/2024

W zakładce rekrutacja - klasa 1 został zamieszczony terminarz rekrutacji do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024.


SUKCES NASZEGO UCZNIA

Nasz uczeń  Mateusz Jabłoński z klasy 8c zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu z j. angielskiego organizowanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie!

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Mateusza podczas finału


Okres Bożego Narodzenia to czas kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. To również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem, zwanych „ Jasełkami”. Podtrzymując piękną tradycję naszych dziadków uczniowie naszej szkoły w dniu 22.12.2022 przygotowali dla całej społeczności szkolnej Jasełka, które przeplatane były pięknym śpiewem kolęd i zakończone prezentacją światecznego tańca.

Zapraszamy do galerii

 

........................................................................................................................................................................................................................................................................................

W dniu 01.12.2022 klasa 7b wraz z wychowawcą Małgorzatą Martin, uczestniczyła w zajęciach na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości sędziego Arkadiusza Krupy, który przybliżył uczniom w przystępny sposób podstawowe zagadnienia prawa ze szczególnym zwróceniem uwagi na odpowiedzialność za swoje czyny.

Uczniowie wzorowo przetrwali pierwszy stres. A potem już było przebieranie w togi, dyskusje i oczywiście sesja fotograficzna... ❤️❤️❤️

Spotkania z paragrafem...było bardzo udane i na pewno jeszcze tam wrócimy, aby przeżyć symulację rozprawy sądowej.

Zapraszamy do galerii

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

24 listopada 2022 roku klasa 2a wraz z wychowawcą panią Iwoną Kurpiel w ramach programu "Mamy rady na odpady" uczestniczyła w zajęciach ekologicznych na terenie polickiego PSZOK. Punkt Selektywniej Zbiórki Odpadów, który znajduje się przy ul. Tanowskiej 8 przyjmuje nieodpłatnie od mieszkańców Gminy Police różne rodzaje odpadów komunalnych i odpowiednio je segreguje. Dzieci przekonały się o tym uczestnicząc nie tylko w zajęciach teoretycznych, ale również zobaczyły, jak w praktyce wygląda to zadanie. A najbardziej ekscytującym momentem tej wizyty było wspólne ważenie wszystkich uczestników. Przed dziećmi jeszcze jedno zadanie w ramach tego programu. A mianowicie konkurs plastyczny. Życzymy więc dużo inwencji i ciekawych pomysłów.

Zapraszamy do galerii !

 


25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25 listopada 2022 roku nasze Świetliczaki miały okazję powitać nieoczekiwanego gościa ze słonecznej Italii. Niedźwiadek, który odwiedził naszą szkołę, przyjechał do Nas, aby poznać zwyczaje panujące w naszym kraju. Na tą okazję przygotował dla dzieci wiele zadań o różnej tematyce. Były wspólne rozmowy, w których Świetliczaki poznały nazwy wszystkich kontynentów oraz kraje, które sąsiadują z Polską. Następnie, podczas pracy w małych grupach, dzieci wykorzystując własną inwencję, kolorowały przygotowane wcześniej rozmaite postacie niedźwiadków. W tym zadaniu liczyła się przede wszystkim umiejętność współdziałania i organizacja pracy. Nie zabrakło również zadań ruchowych. Na sali gimnastycznej, podczas dźwięków muzyki, dzieci wykonywały ćwiczenia z towarzyszącymi im pluszowymi misiami. Na koniec tej niesamowitej wizyty Świetliczaki miały za zadanie wykonać postać dowolnego misia z przygotowanych rolek papieru. Również i z tego zadania wywiązały się na szóstkę. Całe popołudnie obfitowało w wiele pozytywnych emocji i uśmiechów na twarzach dzieci. A miś, który przyjechał do Nas z Włoch został nazwany przez nasze Świetliczaki "Bąbelkiem".

Zapraszamy do galerii !

 

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................

"PCHLI TARG"

W środę 23 listopada 2022 roku po ponad dwu letniej przerwie został reaktywowany szkolny "Pchli Targ", w trakcie którego uczniowie mogli sprzedawać i kupować od siebie różne rzeczy.  I choć idea pchlich targów nie jest niczym oryginalnym, to w obsadzie dzieci wydarzenie cieszo się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i przychodzących na zebrania Rodziców. Zasady sprzedaży były proste: wystarczyło przyjść ze swoimi "przydasiami", na których sprzedaż wyrazili zgodę Rodzice, rozstawić się przy szatni i czekać, aż znajdą się chętni kupcy, na nabycie książeczek, zabawek, gier i pysznych ciast. Uczniowie mogli też bezgotówkowo wymieniać między sobą zbędne rzeczy, które być może z radością zagościły  w nowych domach.

Wierzymy, że  organizując w szkole takie wydarzenie stwarzamy uczniom  przestrzeń do nauki przedsiębiorczości.

Dlatego, już teraz zapraszmy na kolejne edycje w dniu zebrań z Rodzicami

 

Zapraszamy do galerii !

 

 


"BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ"

W zakładce "konkursy" umieszczone zostały wyniki II etapu konkursu "Bawimy się w matematykę".


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku ten wyjątkowy dzień upłynął pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. Nasze Świetliczaki pod kierownictwem pani Joanny Najberek poznały najważniejsze przesłania Konwencji o prawach dziecka. Dowiedziały się, że w tym szczególnym dniu dzieci z całego świata jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników, których prawa są łamane. Same również poznały swoje prawa, ale i obowiązki, których przecież nie brakuje. Były gry, zabawy, rysowanie, którym towarzyszyła miła i radosna atmosfera. 


INFORMACJA 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach zaprasza na bezpłatny webinar dla rodziców, nauczycieli, wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa żywności, który odbędzie się dnia 29 listopada 2022 r. o g. 13:00 za pośrednictwem Microsoft Teams. 

 

Link do strony internetowej kampanii

https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl

 

Link do webinaru

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YWExMTZlMmMtOThlYy00YzBhLWE4NTktZTFiNzlhYTZhMGUy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22cbe0b6a4-29c2-4378-8990-650e2e728074%22%2c%22Oid%22%3a%223c66470e-7740-45f9-8160-ec4fbbe5c16b%22%7d

 

 

...............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

"PACZKA DLA ZWIERZACZKA"

Przez cały miesiąc październik trwała akcji: "PACZKA DLA ZWIERZACZKA", podczas której uczniowie naszej szkoły zbierali koce, ręczniki, miski, smycze, zabawki oraz karmę dla psów i kotów z polickiego TOZ, aby mogły godnie przetrwać nadchodzącą zimę. 

Za wszystkie przyniesione dary z serca dziękujemy.

Zapraszamy do galerii

 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

      Wspólnie upamiętnijmy Narodowe Święto Niepodległości        

W dniu dzisiejszym, 7 listopada 2022 roku, odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona naszej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości, a przede wszystkim zwycięstwa. I choć obchodziliśmy to ważne wydarzenie dzisiaj, to nie straciło ono na ważności. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, do którego słowa napisał w 1797 roku Józef Wybicki. Chcąc uczcić to ważne święto uczniowie z koła tanecznego prowadzonego przez panią Anetę Partyka-Mańke zaprezentowali nam poloneza. Następnie pod czujnym okiem pani Renaty Zarzyckiej wspólnie odśpiewano niektóre pieśni patriotyczne. Były to: "Pierwsza kadrowa", "Piechota", "Jak szło wojsko raz ulicą", "Przybyli Ułani", "Pierwsza brygada". Na koniec cała społeczność szkolna odśpiewała "Rotę", która była "pieśnią protestu" skierowaną przeciwko zaborcom. Po uroczystości, która miała miejsce na sali gimnastycznej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie przygotowywali "mega" kotyliony, redagowali życzenia dla Polski oraz na wcześniej wyciętych serduszkach, wypisywali za co kochają nasz kraj. Dzięki temu stworzyli ciekawe prace, które zaprezentowane będą w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych.

Całe przedsięwzięcie przygotowały panie Aneta Michalska, Aneta Partyka-Mańke, Renata Zarzycka, Małgorzata Martin, Magdalena Holińska.

Dziękujemy !


 

„Zamiast lizaka… zjedz buraka…!”

Na przełomie października i listpada odbył się tydzień zachęcania uczniów kl.I-IV do jedzenia owoców i warzyw

Uczniowie  klas młodszych w kratywny dla siebie sposób, uczestniczyli w tygodniu promującym zamianę jedzenia słodyczy na owoce i warzywa.

Tydzień "Zamiast lizaka... zjedz buraka" został zainicjowany sportowym turniejem z okazji Święta Dyni, podczas którego przedstawiciele klas wylosowali swoje warzywo lub owoc z którym klasa miała się identyfikowali przez cały tydzień akcji. 

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wymyślali nazwy dla swoich klas związanej z wybranym warzywem lub owocem, tworzyli hasła promujące ich spożycie,  wykonywali rysunki, plakaty oraz pisali wierszyki i rymowanki. Odnajdywali wraz z wychowawcami ciekawostki na ich temat, takie jak: kraj pochodzenia  czy zalety  wynikajace z wartości odżywczymi. Wymyślano o nich historyjki obrazkowe, piosenki  a także wykorzystywano jako pomoce do nauki matematyki. Były też propozycje potraw zakończone klasową degustacją. Prace zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na drzwiach poszczególnych klas. A oto wierszyk kl.I promującej jedzenie marchewki:

"Wyskoczyła z ogródeczka 

Cudna pani marcheweczka 

Obereczka zatańczyła 

Do talerza mi wskoczyła 

Witam ją na moim stole 

Jest w surówce i w rosole 

Tańczy, pływa, stroi miny 

I dostarcza witaminy".

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Nasza szkoła, jak co roku, włącza się do ogólnopolskiej akcji "Ratujmy kasztanowce". Organizowana przez miasto Police kampania cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasi uczniowie wiedzą, że usuwanie opadłych liści ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka.  A najskuteczniejszą metodą jest 3XZ: ZGRAB-ZBIERZ-ZUTYLIZUJ! Dlatego nasi uczniowie chętnie podejmują się tego zadania i pod czujnym okiem swoich wychowawców, grabią i zbierają do specjalnych worków opadłe liście. Jest to sposób na edukację i podnoszenie świadomości proekologicznej nie tylko uczniów, ale i całego społeczeństwa.

Zapraszamy do galerii.


"Jak wygląda Pani Jesień?"

Jesień, to dla wielu z nas, cudowna i niezwykle tajemnicza pora roku. Choć zwiastuje koniec lata i rozpoczyna okres oczekiwania na zimę, przynosi sporo zmian w przyrodzie. Są to nie tylko niesamowite kolory krzewów, liści opadających z drzew, ale również przepyszne jesienne warzywa i owoce. Świetliczaki wraz z uczniami klas 1-3, pod czujnym okiem wychowawców świetlicy szkolnej, szukali odpowiedzi na to, jak wygląda Pani Jesień? W związku z tym, wzięli udział w ogłoszonym przez panią Joannę Najberek, konkursie plastycznym. Dzieci z dużym zaangażowaniem i niezwykłą pomysłowością włączyły się do realizacji tego zadania. A w środę 26 października 2022 roku nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego "Jak wygląda Pani Jesień?".

Zapraszamy do galerii !

 


 

24 października 2022 roku klasa 5a wraz z wychowawcą panią Katarzyną Nykiel i panią pedagog Elżbietą Ignaczak wzięła udział w spotkaniu integracyjnym pod hasłem " Komunikacja bez przemocy", które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Pollicach. Przedsięwzięcie to, choć zawsze w innej formie, realizowane jest co roku w ramach Programu Profilaktyki "Wolni od...". Były wspólne zabawy, rozwiązywanie rebusów i udział w grach psychologiczno-edukacyjnch. Wspólnie spędzony czas był okazją do nawiązania nowych znajomości, zacieśnienia wzajemnych relacji i ekspresji emocji. W spotkaniu, bowiem, wzięła udział młodzież ze wszystkich polickich szkół. Na koniec organizatorzy zapewnili wszystkim przepyszny poczęstunek, którego nikt się nie spodziewał. A była to pizza.

Zapraszamy do galerii !


 

Spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską – Chełmska Biblioteka  Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti

SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ 

25 października w Bibliotece Miejskiej w Policach w ramach obchodu Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa 2 b wraz z wychowawczynią  p. Krystyną Nowak została zaproszona na spotkanie autorskie z p. Renata Piątkowską, która znana jest dzieciom w całej Polsce z książek o Gangu Słodziaków i Świeżaków. Jak sama autorka przyznała, po napisaniu serii z pluszakami, przyszedł czas na historie PRAWDZIWE o zwierzętach. I tak dowiedzieliśmy się jak nazywa się pies który przychodzi do małych pacjentów do szpitala, że słonie mają świetną pamięć oraz, że w mieście Talkeetna na Alasce burmistrzem jest najprawdziwszy…. kot! – jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie sami.

Spotkanie opierało się na książkach: "Zbój", "Mruk", "Najwierniejsi przyjaciele", "Oko w oko ze zwierzakiem". Podczas spotkania fragmenty tekstów przeczytała lektorka p. Malwina Elżbieta Kożurno. Tytuł spotkania: "Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach R. Piątkowskiej".

Autorka mówiła o sobie i swojej pracy, a później długo odpowiadała  na liczne pytania dzieci, np. „Czy  napisała Pani kiedyś książkę dla dorosłych ”?, „Jak długo pisze Pani jedną książkę”?, „Która książka jest Pani ulubioną”?, „Czy lubi Pani zwierzęta”? Po pytaniach przyszedł czas na zakup jakże wielu dzieł pisarki. Autorka umieściła w nich dedykacje a potem zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spotkanie było inspirujące i bardzo ciekawe.

Zapraszamy do galerii.

 


 

11 km pustyni i Ziemia wielkości piłeczki. Tak wygląda model Układu  Słonecznego w rzeczywistej skali

24 października 2022 roku Świetliczaki z klasy 1 uczestniczyły w zajęciach, dzieki którym poznawały tajniki Kosmosu oraz nasz Układ Słoneczny. Dzieci obejrzały film edukacyjny "Podróż przez Układ Słoneczny" przygotowany przez panią Joannę Najberek. Dzięki fascynującej wizualizacji oraz przeprowadzonej pogadance poznały planety i ich charakterystyczne cechy. Wszystko odbywało się w tajemniczej atmosferze, przy dźwiękach muzyki instrumentalnej. Na koniec Świetliczaki wykonały prace plastyczne. Były to bardzo pouczające i ciekawe zajęcia.

Zapraszamy do galerii.

 


INFORMACJA NA TEMAT ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Informujemy, że  dzień   31.10.2022 r. jest  dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Dla dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu, będzie otwarta świetlica szkolna w godzinach od 6.30 do 16.30. Zapisy do świetlicy na pobyt uczniów w w/w dniu dokonuje osobiście lub telefonicznie rodzic w sekretariacie szkoły codziennie do 26.10.2022r. w godzinach od 7:30 do 14:30.


PIERWSZA POMOC

W dniu 19.10.2022 r uczniowie klasy 7a uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami grupy BHP z PZU w Szczecinie. Zajęcia, których tematem była "pierwsza pomoc w nagłych przypadkach" miały charakter nie tylko instruktażowy, ale również praktyczny. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących szkolenie ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową, po kolei wykonując czynności potrzebne do przywrócenia funkcji życiowych poszkodowanemu. Ponadto, mieli okazję nauczyć się, jak układać ciało w pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej). Uczniowie byli bardzo zaangażowani i niezwykle aktywni, a treści realizowane na spotkaniu były tożsame z programem Edukacji dla bezpieczeństwa.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Aneta Michalska.

Zapraszamy do galerii !


PASOWANIE NA PIERWSZAKA

14 października 2022 roku o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach odbyła się niezwykła i bardzo doniosła uroczystość. W tym dniu uczniowie klasy 1A złożyli ślubowanie, obiecując, że będą godnie reprezentować naszą społeczność. Całość rozpoczęto wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pan dyrektor Marek Zganiacz zabrał głos, w imieniu swoim, wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. A mottem przewodnim tego przemówienia był cytat Isaaka Newtona- "Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean". Pan dyrektor życzył dzieciom tego, aby każdy dzień spędzony z Nami był dla Nich interesującą podróżą, podczas której poznają nowe wiadomości, nawiążą przyjaźnie, zdobędą ciekawe doświadczenia. Zapewnił również, że będą mogły liczyć tu na ludzi, którzy będą nieść pomoc w każdej sytuacji. A na koniec dodał: Bądźcie zdobywcami, poszukiwaczami, podróżnikami. Bądźcie radośni!

Po tych słowach dokonał uroczystego pasowania ogromnym, mającym szczególne znaczenie, ołówkiem. Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez panią Beatę Petrykowską oraz jej najmłodszych podopiecznych. Były piosenki, wiersze i uśmiech na twarzy. Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw niezwykle przejętych rodziców i zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów klas 2-3. Bo był to wyjątkowy dzień, w którym wszyscy pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

 


KONKURS WIEDZY O TADEUSZU KOŚCIUSZCE

t.kościuszko z pl.wikipedia.org

14 października 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Brali w nim udział uczniowie klas 4-7. Całe przedsięwzięcie podzielone było na dwa etapy. W pierwszym, uczniowie obejrzeli film o naszym patronie: " T. Kościuszko: człowiek, który wyprzedził swoje czasy". Zapoznali się również z poglądową prezentacją dotyczącą najważniejszych faktów z jego życia. W drugim, na sali gimnastycznej, wzięli udział w konkursie, który sprawdzał nie tylko ich wiedzę ogólną, ale również spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia faktów. Zadania konkursowe bazowały bowiem na treściach związanych z filmem i obrazach z prezentacji. Ponadto, były tak przygotowane, aby w tym przedsięwzięciu wzięli udział nie tylko liderzy swoich klas, ale również pozostali uczestnicy. Organizatorzy zadbali o to, aby przebieg konkursu był ciekawy i atrakcyjny dla dzieci. Dlatego wykorzystano różne środki przekazu. Był interaktywny quiz wiedzy o T. Kościuszce, konkurs:"Zgadnij, co to za miejsce?", wykreślanka, rozsypanka literowa. Ponadto, dzieci musiały się zmierzyć z tekstem przysięgi, jaką złożył T. Kościuszko na rynku w Krakowie. Na koniec, z przygotowanych materiałów, każda klasa miała za zadanie zaprojektować plakat dotyczący najważniejszych informacji z życia T. Kościuszki.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i mamy nadzieję, że była to ciekawa lekcja historii.

Koordynatorzy przedsięwzięcia:

p. A. Michalska, p. K. Nykiel, p. A. Partyka-Mańke

 


Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie

W dniach 17.10 - 21.10.2022 odbędą się szkolne eliminacje do poszczególnych konkursów według poniższego harmonogramu:

Typ konkursu

Dzień

Godzina

Sala w której odbywają się eliminacje

Ilość uczniów biorących udział  w konkursie

z języka polskiego

17.10.2022 (pon.)

10:00

19

14

z języka angielskiego

17.10.2022 (pon.)

13:00

19

20

z historii

18.10.2022 (wt.)

10:00

41

6

z chemii

19.10.2022 (śr.)

10:00

19

17

z geografii

19.10.2022 (śr.)

13:00

45

16

z biologii

20.10.2022 (czw.)

10:00

42

20

z matematyki

20.10.2022 (czw.)

13:00

45

18

z fizyki

21.10.2022 (pt.)

10:00

44

1

z WOS-u

21.10.2021 (pt.)

13:00

45

24

 

Dnia 12 października 2022 roku do klas 1-3 zawitali goście z Klubu Garnizonowego

12.  Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Bolesława Krzywoustego.

Podczas spotkania dzieci poznały rodzaje Sił Zbrojnych RP oraz ich umundurowanie. Ponadto, poznały kulisy codziennej służby żołnierzy. Same również miały możliwość wcielić się w rolę obrońców narodu poprzez przymierzanie beretów, hełmów, a nawet masek przeciwgazowych. W trakcie spotkania dzieci zdobywały wojskowe odznaki, co sprawiło im ogromną radość. Przedstawiciele Klubu Garnizonowego przekazali na rzecz naszej szkoły grę Misia Wojtka oraz ciekawe gadżety związane z ich pracą. Serdecznie im za to dziękujemy.

Było to dla naszych uczniów nie tylko wielkie przeżycie, ale również dobra lekcja patriotyzmu.

Odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie była pani Joanna Najberek.

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

11 października 2022 roku na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyły się pierwsze po długim czasie zawody międzyszkolne. W godzinach popołudniowych rywalizację rozpoczęły klasy 4-6, a chwilę po nich startowali dziewczęta i chłopcy klas 7-8. Po zaciętej rywalizacji uczniowie naszej szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych zajęli II miejsca. Wielkie gratulacje za osiągnięty wynik a przede wszystkim za zaangażowanie!

Zapraszamy do galerii w zakładce sport.

 


07.10.2022 obchodzimy 

dlatego w naszej szkole aż przez dwa dni, w piątek i w poniedziałek będzie mnóstwo zadań do rozwiązania podczas przerw.

Co trzeba zrobić?

Skanuj kody QR, rozwiązuj zadania, rób printscreeny zadań i pokaż rozwiązania swojemu nauczycielowi matematyki. 


68,248 Sztuka Jabłko Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Światowy Dzień Jabłka

28 września obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Jabłka. Ma on na celu promowanie w społeczeństwie, zwłaszcza wśród najmłodszych, spożywanie tego cennego i popularnego owocu. Jest też wspaniałą okazją, by przypominać o zdrowych nawykach żywieniowych. Nasze Świetliczaki też włączyły się w celebrowanie tego święta. Podczas zajęć miały okazję poznać wartości odżywcze tego wspaniałego owocu. Dowiedziały się, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką oraz jak ważne jest mycie owoców przed zjedzeniem. Dzieci samodzielnie przygotowywały wspólny sok, spożywały niezwykle smaczne chipsy jabłkowe oraz całe owoce. Na zakończenie Świetliczaki wykonały pracę plastyczną, a główną rolę odegrało w niej- właśnie jabłko.

Było smacznie i zdrowo.


Nazwa przedmiotu zamówienia:

W dniach 22-23.09.2022 r. uczniowie kl. 7-8 uczestniczyli w zajęciach pt "Twoja krew-moje życie" realizowanych w ramach projektu "Promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa" prowadzonego przez p. Justynę Gębkę. Na początku lekcji uczniowie obejrzeli film informacyjny o tym, w jaki sposób oraz kiedy można zostać krwiodawcą, i jak ważne jest dzielenie się krwią z potrzebującymi. Poznali grupy krwi oraz zasady postępowania po jej oddaniu. W ramach zajęć uczniowie wzięli również udział w konkursie polegajacym na odgadnięciu, jaki przedmiot mają w dłoni i do czego służy. Trudnością było to, że każdy z uczestników miał zasłonięte oczy. Za udział w zajęciach oraz prawidłowe udzielanie odpowiedzi dzieci otrzymały ciekawe upominki i nagrody. Na koniec szkoła otrzymała certyfikat: "Szkoła promująca honorowe oddawanie krwi".

Szkolnym koordynatorem akcji była pani Aneta Michalska.


KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

2022/2023

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursów międzyszkolnych "Ortografik" oraz "Bawimy się w matematykę" .

Informacje o terminach konkursów oraz zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów będzie można znaleźć w zakładce "Konkursy".

 


"Gra o Kraków"

 

Dnia 23 września 2022 roku uczniowie klas 2-6 wzięli udział w widowisku edukacyjnym "Gra o Kraków". O historii Krakowa opowiedział dzieciom pan Stanisław Sielicki, obecnie wędrowny artysta, grający przedstawienia dla szkół. Dzieci wraz z animatorem współtworzyły widowisko, odgrywając określone role w wielu ciekawych konkursach. Uczniowie szukali klucza do Bramy Floriańskiej, próbowali grać na trąbce Hejnał Mariacki. Niestety nie było to łatwe zadanie. Wysłuchali opowieści o Smoku Wawelskim, a w kolejnym konkursie, pakowali dla niego prezent. Z zaciekawieniem obejrzeli ceremonię koronacji króla Łokietka, w którego wcielił się uczeń klasy 5a. Nie zabrakło wielu ciekawostek oraz legend związanych z Krakowem. Dzieci zapoznały się z herbami wielu ważnych, polskich miast. Kolorowe dekoracje, rekwizyty, konkursy wzbudzające zaciekawienie i spore emocje oraz wspólny śpiew sprawiły, że było to wspaniałe widowisko, które wzbogaciło naszą wiedzę o Krakowie. A najważniejszym przesłaniem tego spotkania było hasło: "Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na 102".

Zapraszamy do galerii !


Uwaga zmiana planu lekcji!!!

Od dnia 19.09.2022 nastąpi zmiana planu lekcji. Nowy plan został zamieszczony w e-dzienniku.


W zakładce "Strefa rodzica" w  "Ubezpieczenia uczniów" zostały dodane załączniki 3 wybranych przez Radę Rodziców ubezpieczycieli z najkorzystniejszą ofertą. Każdy z rodziców wybiera indywidualnie ofertę. 

 


W zakładce "Strefa rodzica" w "Terminarzu spotkań z rodzicami"

zamieszczono terminy

zebrań z rodzicami i terminy konsultacji dla rodziców.


W zakładce "Strefa rodzica" zamieszczono pismo i wniosek

o przyznanie stypendium za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej,

upowszechniania i ochrony kultury w Gminie Police.


Informacja na temat stypendium szkolnego

znajduje się w zakładce strefa dla rodzica (jako załącznik).


 

Rozpoczęcie roku szkolnego

2022/2023

1 września 2022 roku na boisku "Orlik" odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i i odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor Barbara Tasak dokonała oficjalnego otwarcia nowego roku nauki.  W swoim przemówieniu szczególną uwagę poświęciła uczniom klas pierwszych, życząc im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, uśmiechu i radości oraz nowych doświadczeń w murach naszej szkoły. Nie zabrakło także słów wsparcia skierowanych do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

"Pchli Targ"

🗓 Utworzono dnia 27.11.2022, 19:00

Programy i projekty

 

         


         




          



   


       


 

   





 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 263

W poprzednim tygodniu: 477

W tym miesiącu: 1767

W poprzednim miesiącu: 1722

Wszystkich: 166753