Obchody 70 - lecia

Wszystko zaczęło się 3 lutego 1947 roku, szkoła mieściła się w ocalałej części poniemieckiej szkoły zawodowej przy ulicy Sienkiewicza. Wtedy uczęszczało do niej 66 dzieci w 7 klasach.  21 lutego 1949 roku przeniesiono szkołę do budynku przy ulicy Sikorskiego 8, który nadal jest jej siedzibą.  Od tamtej pory minęło 70 lat. Obecnie szkoła liczy 270 uczniów w 14 oddziałach.  Rok szkolny 2016/2017 to rok obchodów jubileuszu 70 – lecia.  Już we wrześniu zostały zaplanowane działania na cały rok szkolny. Uczniowie wzięli udział w konkursie na projekt logo 70 – lecia szkoły. Z propozycji dzieci  powstały 4 projekty .

20 maja 2017r.  wszyscy chętni mogli wziąć udział w „Rajdzie Jubileuszowym”

2 czerwca 2017r. odbyła się uroczysta akademia, którą zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Police pan Władysław Diakun, wiceburmistrzowie Maciej Greinert oraz Jakub Pisański przedstawicielka  Zachodniopomorskiego Kuratorium  Oświaty w Szczecinie pani Izabela Pawlak, radni gminy Police, byli dyrektorzy i nauczyciele, wielu zaproszonych gości, absolwenci.   Akademii towarzyszyły wystawa zdjęć „Powróćmy jak za dawnych lat…”, prezentacja sylwetek absolwentów, prezentacja prac uczniowskich. Wystawy można było obejrzeć również w dniu następnym 3 czerwca podczas trwania „Festynu rodzinnego” z okazji Dnia Dziecka, który po raz piąty został zorganizowany przy współudziale rodziców uczniów  oraz członków Rady Osiedlowej nr 2 w Policach.

Dziękujemy mieszkańcom Polic za udostępnienie archiwalnych zdjęć z życia szkoły. Dziękujemy  wszystkim, którzy wsparli finansowo lub własną pracą  obchody jubileuszu, a w szczególności:

Cukierni Mega – Dolcze

Państwu Małgorzacie i Mariuszowi Szarszewskim,

Pani Mirosławie Lis,

Wychowawcom i  wychowankom polickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Panu Adamowi Sobczykowi

Panom Andrzejowi Watychowiczowi i Piotrowi Watychowiczowi – właścicielom firmy poligraficznej „PAW” ze Szczecina